Zasiłek stały a samochód - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 15 mar 2016, 21:04

Klient otrzymuje zasiłek stały z tyt. niepełnosprawności od 2013 roku, odkryłam iż jeździ samochodem. Otrzymałam informację z wydz. komunikacji iż zakup miał miejsce miesiąc przed pierwszym wywiadem przyznającym zasiłek stały a zarejestrował go na siebie rok później. W oświadczeniu majątkowym nie przyznał się, że ma pojazd a zapytany parę miesięcy temu twierdził, że pożyczył od kolegi. Co teraz? Czy ktoś miał podobny przypadek, czy były jakieś konsekwencje dla klienta, czy fakt złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego zgłosić do prokuratury?
elcameleo


Napisano: 16 mar 2016, 9:00

Daj sobie luz, przeciez nie zakupił pojazdu w trakcie pobierania zasiłku, teraz wiekszość osob korzystajacych z OPS ma pojazdy, no chyba, ze ma jakis luksusowy i nowy samochód, to mozna sie zastanowić.
Nowicja

Napisano: 16 mar 2016, 11:15

do prokuratury można zgłosić, oni podejmą decyzję co dalej

Pan przeznaczał zasiłek stały na paliwo, oc, remonty samochodu?
Fajnie jeżeli przy wywiadach robicie analizę budżetu
Teraz można cofnąć się wstecz i sprawdzić czy nie ściemniał
Z jednej strony najwięcej roboty będzie miał ops z ta sprawą ( czyli ty ), z drugie - nie pozwalajmy na to by klienci śmiali się nam w twarz bo udało im się oszukać...
kolo32

Napisano: 16 mar 2016, 18:03

Przepraszam, to nam wydz. komunikacji musi udzielić informacji, czy klient ma auto? Jestem świeża w zawodzie i nie wiedziałam o tym.
Napoleonka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x