Zasiłek stały dla osoby zdolnej do zatrudnienia w warunkach pracy chronionej - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 09 wrz 2021, 11:02

Czy osoba legitymująca się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem dotyczącym zatrudnienia "w warunkach pracy chronionej" (pomijam kwestię dochodu) kwalifikuje się do otrzymywania zasiłku stałego?
Czesław
Praktykant
Posty: 27
Od: 10 lip 2020, 10:03
Zajmuję się: SR,ŚW,FA


Napisano: 09 wrz 2021, 11:27

Tak.
"Zdaniem Sądu, - co do zasady - sam fakt pozostawania przez osobę ubiegającą się o zasiłek stały w stosunku pracy (zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony) nie stanowi przesłanki wykluczającej przyznanie zasiłku stałego. (...) Wobec tego argumenty organów obu instancji, dotyczące pozostawania przez skarżącą w stosunku pracy nie mogły, same w sobie, świadczyć o odmowie przyznania zasiłku stałego. (...) Jeżeli chodzi o kwestię wskazania w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności zatrudnienia skarżącej w warunkach pracy chronionej, Sąd zauważa, że kwestia wskazań zawartych w tym orzeczeniu i jednoczesne pozostawanie skarżącej w stosunku pracy i związane z tym podleganie ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu nie mogły świadczyć o odmowie przyznania zasiłku stałego. Sąd zwraca uwagę, że - co do zasady - zaliczenie osoby do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie wyklucza możliwości zatrudnienia tej osoby u pracodawcy niezapewniającego warunków pracy chronionej, w przypadkach: 1) przystosowania przez pracodawcę stanowiska pracy do potrzeb osoby niepełnosprawnej; 2) zatrudnienia w formie telepracy (art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721 z późn. zm.)." (Tak: WSA w Warszawie z dnia 27.01.2017 r., sygn. akt: I SA/Wa 1917/16, publ. CBOSA).
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 1826
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x