zasiłek stały i otrzymanie zasiłku pielęgnacyjnego z wyrówna - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 04 sie 2016, 13:04

Witam,
rodzina 2osobowa małżeństwo, mąż pobiera zasiłek stały a żona rente ZUS i teraz w sierpniu otrzymała decyzję o przyznanym zasiłku pielęgnacyjnym od lipca. Wypłatę zasiłku dostanie w sierpniu z wyrównaniem za lipiec. Więc zmieniła się sytuacja dochodowa rodziny trzeba zmienić zasiłek stały ale od kiedy. Już teraz w sierpniu bo wyrównanie jest od lipca czyli dochód za lipiec ale gotówkę otrzymają pod koniec tego miesiąca. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
smerfetka1
Praktykant
Posty: 20
Od: 29 lip 2016, 9:02
Zajmuję się:

Napisano: 04 sie 2016, 15:09

Zgodnie z art. 8 ust. 12 "W przypadku uzyskania jednorazowo dochodu należnego za dany okres, kwotę tego dochodu uwzględnia się w dochodzie osoby lub rodziny przez okres, za który uzyskano ten dochód". Zdaniem naszego prawnika kluczowe jest tu sformułowanie "uwzględnia się", które oznacza, że wyrównanie rozliczamy wstecz, ale nie przeliczamy przyznanej już pomocy. Czyli dostanie świadczenie w sierpniu, a stały zmienicie od września. Oczywiście nie wiem czy w każdym z ops-ów robione jest podobnie, bo co prawnik to interpretacja.
aza


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x