Zaświadczenia art. 6bb - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Napisano: 19 maja 2026, 12:23

Witam, jak u Was wygląda kwestia tych zaświadczeń dotyczących przedłużenia z art. 6bb?

Mam panią, która ma decyzję oraz orzeczenie na córkę ważne do końca maja 2026 r. Pod koniec kwietnia dostarczyła zaświadczenie o złożeniu wniosku o nowe orzeczenie, z którego wynika, że świadczenie zostało przedłużone do 30.11.2026 r.

I teraz zastanawiam się, czy prawidłowo będzie, jeśli dopiero od czerwca zmienię jej decyzję i przedłużę ją o kolejne 6 miesięcy, skoro obecna decyzja wraz z orzeczeniem obowiązuje do końca maja?

Pytam, bo koleżanka ma podobną sytuację przy ZR z tą samą panią.

Z góry dziękuje za odpowiedź :))
Luna583
Stażysta
Posty: 72
Od: 17 sty 2025, 8:41
Zajmuję się: ŚR/SW/PS


Napisano: 19 maja 2026, 14:26

inaczej nawet byś nie mogła zmienić.
przedłużka od czerwca na pół roku = koniec listopada
Iwona28
Referent
Posty: 437
Od: 09 cze 2017, 8:06
Zajmuję się: zr/fa/cp/dm/stypendia

Napisano: 20 maja 2026, 9:06

Ja tak robię, tzn. jak skończy się stare orzeczenie (w tym przypadku w maju) robię decyzję z "przedłużki" w czerwcu.


    [ Zgodnie z art. 2 ust. 3 ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1494):
3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się także do decyzji i rozstrzygnięć, w których upłynął już okres, na który przyznano prawo do uzależnionych od niepełnosprawności świadczeń, zasiłków albo dodatków. ]
Renia C
Stażysta
Posty: 86
Od: 10 lut 2023, 15:10
Zajmuję się: SR


Napisano: 20 maja 2026, 10:22

Ok wolałam się upewnić, dzięki za odpowiedzi :)
Luna583
Stażysta
Posty: 72
Od: 17 sty 2025, 8:41
Zajmuję się: ŚR/SW/PS

Napisano: 21 maja 2026, 6:21

czyli w przypadku stron które dostarczają mi teraz zaświadczenie a decyzje miały do końca lipca to miałabym czekać do sierpnia z przedłużką - zaświadczenie z datą kwietniową mam włożyć do teczki i czekać trzy miesiące na zrobienie decyzji? ja stosuję art 2 ust 1 ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych i robię to po wpłynięciu zaświadczenia
nowa26
Starszy referent
Posty: 658
Od: 09 mar 2018, 9:36
Zajmuję się: ŚW,FA,DS,KDR,CP



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x