zawiadomienie a ściganie ten sam organ OWW i OWD - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Napisano: 12 maja 2026, 15:10

słuchajcie mam pytanie bo już głupieje...jestem OWW i OWD. Po przyznaniu świadczeń z funduszu robiłam zawiadomienie jak zawsze, w miedzy czasie prowadziłam postępowanie z dłużnikiem. Z prokuratury dostałam oczywiście odmowę a z dłużnikiem sie bujałam dalej , nie był na wywiadzie , zrobiłam uchylającego i jak się uprawomocniło zrobiłam ściganie i wniosek o zabranie prawka. Dziś dostaje telefon z komisariatu, że zrobiłam podwójne zawiadomienie i nie wiedzą PO CO i skoro już prokuratura raz miała zawiadomienie to nie powinnam drugi raz robić...tłumaczę ze postepowannie tamto było jako OWW teraz jako OWD bo chwile to trwało....TEŻ TAK ROBICIE??? BO ZWARIOWAŁAM DZIŚ ...
Katka2530
Praktykant
Posty: 23
Od: 20 sty 2021, 10:50
Zajmuję się: FA ŚW


Napisano: 13 maja 2026, 7:28

Dobrze zrobiłaś, inna podstawa prawna zawiadomienia.
Franna
Starszy referent
Posty: 545
Od: 13 mar 2025, 12:59
Zajmuję się: FA i ŚR + wszelkie świadczenia osłonowe

Napisano: 14 maja 2026, 9:53

też robiłam podwójne zawiadomienie
Marty1234
Stażysta
Posty: 66
Od: 14 lut 2022, 19:04
Zajmuję się: ŚW/FA podinspektor


Napisano: 15 maja 2026, 10:21

Też tak robię. Dwa odrębne postępowania.
Ewcia85
Starszy referent
Posty: 960
Od: 16 gru 2014, 12:38
Zajmuję się:

Napisano: 15 maja 2026, 12:15

Miałam taką sytuację. Oni tam nic nie rozumieją z naszych przepisów. Byłam wzywana do wyjaśnienia ale nie sądzę żeby załapali o co w tych chodzi, w pewnym momencie sama zaczęłam wątpić w to co mówię :lol:. Też tłumaczyłam, że to inne postępowania ale uznali, że i tak muszą umorzyć bo czasowo jedno pokryło się z drugim a nie mogą w tym samym czasie prowadzić dwóch postępowań wobec tej samej osoby z takiej samej podstawy tj. alimenty ale to już nie mój problem- ja swoje postępowania prowadziłam zgodnie z naszymi przepisami.
zocha1234
Podinspektor
Posty: 1021
Od: 14 mar 2017, 12:22
Zajmuję się: ZR, FA, wszystko

Napisano: 15 maja 2026, 13:10

Myślałam, że tylko moja policja nie ogarnia różnicy między zawiadomieniem, a wnioskiem o ściganie.
KaliAli
Stażysta
Posty: 75
Od: 24 mar 2025, 14:05
Zajmuję się: Fundusz, rodzinne, mieszkaniówki, bony, dodatki- niekluczowy pracownik

Napisano: 15 maja 2026, 13:42

jeju....kurcze już mi lepiej :-) no ja z moją 'milicją" :-)też się nie mogę dogadać w tej kwestii na szczęście tylko za każdym razem tłumaczę się telefonicznie a nie na komisariacie ...kosmos swoją drogą
Katka2530
Praktykant
Posty: 23
Od: 20 sty 2021, 10:50
Zajmuję się: FA ŚW



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x