zmiana decyzji po ubezwłasnowolnieniu - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 11 lut 2016, 19:16

Czy zmieniacie decyzje o skierowaniu do dps i o odpłatności w sytuacji gdy strona już po umieszczeniu w dps została ubezwłasnowolniona i ma ustanowionego opiekuna prawnego. ?
ave


Napisano: 12 lut 2016, 7:56

Miałam taką sytuację i zmieniałam decyzję tylko o odpłatności za dps. Najpierw zawiadomienie o wszczęciu postepowania z urzędu w sprawie tej decyzji, wywiad z opiekunem prawnym w jego miejscu zamieszkania i nowa decyzja na opiekuna prawnego. W uzasadnieniu tam pisaliśmy, że wysokość odpłatności za dps nie ulega zmianie natomiast adresatem decyzji staje się opiekun prawny, który jest zobowiązany to wypełniania obowiązków swojego podopiecznego, a takim obowiązkiem jest regulowanie opłaty z pobyt w dps (coś w tym stylu).
Aniczka

Napisano: 12 lut 2016, 12:36

Moim zdaniem nie ma podstaw do zmiany decyzji ze względu na ubezwłasnowolnienie i ustanowienie opiekuna prawnego.
Podmiotem tej decyzji jest ciągle ubezwłasnowolniony, nie zaszła żadna zmiana dotycząca przyznanego świadczenia oraz odpłatności za pobyt w dps.
Adresatem decyzji nadal jest osoba przebywająca w dps. Opiekun prawny ją tylko reprezentuje.
kokoshaglava
Stażysta
Posty: 189
Od: 25 maja 2011, 23:20
Zajmuję się: PS
Lokalizacja: Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x