Zmiana deyczji - usługi opiekuńcze - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 02 kwie 2024, 13:14

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy przy każdej zmianie decyzji administracyjnej dot. usług opiekuńczych robicie wszczęcie postępowania (zawiadomienie)?
Tak samo jeżeli chodzi o ustalenie odpłatności za pobyt w schronisku ?
Będę zmieniać decyzję w związku z waloryzacją rent/emerytur i zastanawiam się czy wysłać do każdego zawiadomienie?
Dziekuję za pomoc.
Prac_soc123
Praktykant
Posty: 6
Od: 23 lut 2023, 15:12
Zajmuję się: praca socjalna

Napisano: 02 kwie 2024, 14:09

my piszemy w wywiadach, że poinformowano o wszczęciu z urzędu postępowania oraz, że ma prawo wglądu do akt- art. 10 KPA
ipsirka
Stażysta
Posty: 95
Od: 09 mar 2017, 8:30
Zajmuję się: PS

Napisano: 02 kwie 2024, 14:14

U nas zwykle składają wnioski o przeliczenie odpłatności w związku ze zmianą dochodu. Jeśli nie ma wniosku to wysyłamy zawiadomienie.
asiaops12
Stażysta
Posty: 131
Od: 24 sty 2022, 7:20
Zajmuję się: PS i Stypendia

Napisano: 02 kwie 2024, 15:14

Prac_soc123 pisze:
02 kwie 2024, 13:14
Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy przy każdej zmianie decyzji administracyjnej dot. usług opiekuńczych robicie wszczęcie postępowania (zawiadomienie)?
Tak samo jeżeli chodzi o ustalenie odpłatności za pobyt w schronisku ?
Będę zmieniać decyzję w związku z waloryzacją rent/emerytur i zastanawiam się czy wysłać do każdego zawiadomienie?
Dziekuję za pomoc.
Tak, w tej sprawie należy wszcząć postępowanie i wysłać/wręczyć zawiadomienie.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 1772
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej

Napisano: 05 kwie 2024, 8:55

lub przy okazji innej decyzji wziąć podanie o przeliczenie płatności z powodów wyżej wymienionych
Baba Z Lasu
Stażysta
Posty: 79
Od: 26 lut 2024, 9:31
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 05 kwie 2024, 9:16

A w przypadku gdy zmienia się odpłatność za usługi zgodnie z tabelą odpłatności zawartą w uchwale ale klient nadal będzie zwolniony całkowicie z odpłatności to należy zmienić decyzję skoro dla klienta nic się zmienia i nadal nie będzie płacił za usługi opiekuńcze?
Agnesb2
Stażysta
Posty: 97
Od: 05 mar 2020, 9:03
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 05 kwie 2024, 10:01

Musisz zrobić sprawę, przeliczyć, wydać decyzję, nie ma nic "a ja myślałam". To są publiczne pieniądze
Baba Z Lasu
Stażysta
Posty: 79
Od: 26 lut 2024, 9:31
Zajmuję się: pomoc społeczna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x