zmiana dochodu dziecka

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 12 lut 2013, 14:11

Pomóżcie proszę czy dobrze myślę:
w styczniu 2012 r. RZ zostało przyznane świadczenie pomniejszone odpowiednio o 50% renty dziecka. W czerwcu 2012 r. zmieniła się wysokość renty dziecka ale nie przekroczyła10% dochodu uwzględnionego przy naliczaniu świadczenia (więc nie zmieniono decyzji). Obecnie renta znów wzrosła i przekracza 10% renty ze stycznia 2012 r. ale nie przekracza 10% renty z czerwca 2012 r.
Czy ja mam brać pod uwagę wysokość renty ze stycznia 2012 r. ( dochód dziecka uwzględniany przy ustalaniu wysokości świadczenia) i zmienić decyzję?
~iwan


Napisano: 12 lut 2013, 14:37

Dokładnie tak
~grazka

Napisano: 13 lut 2013, 2:32

zgodnie z Art. 80. ust 4 (ustawy o wspieraniu rodziny) Zmiany wysokości dochodu dziecka w okresie pobierania świadczenia, o którym mowa w ust. 1, nie wpływają na wysokość tego świadczenia, jeżeli łącznie nie przekroczyły 10% dochodu dziecka, uwzględnionego przy ustalaniu jego wysokości.
5. W przypadku gdy zmiany wysokości dochodu dziecka łącznie przekroczą 10% dochodu dziecka uwzględnionego przy ustalaniu wysokości świadczenia, odpowiednio rodzina zastępcza lub prowadzący rodzinny dom dziecka informuje o zmianie wysokości dochodu dziecka organ, który przyznał świadczenie.
Czyli w Twoim wypadku sumujesz obie zmiany dochodu dziecka i jeśli przekroczyły 10% zmieniasz decyzję pierwotną (przyznającą pomoc)
~GRzegorz

Napisano: 14 lut 2013, 11:34

Dzięki serdeczne.
~iwan


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny