Zmiana ilości uczestników WTZ

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 14 paź 2020, 13:47

Hej.
Zwracam się do Was z zapytaniem. Sprawa dotyczy uczestników warsztatu. Zrezygnowała uczestniczka z naszego powiatu i w jej miejsce przyszedł bez porozumienia z kimkolwiek nowy uczestnik z innego powiatu. Powiat ten poinformował nas, że w ich budżecie nie ma środków na dofinansowanie 10 % ze środków powiatu w roku bieżącym. Warsztat zaczął działalność dopiero miesiąc temu i nie mamy w tym temacie zbyt dużej wiedzy. Podowiedzcie jakie kroki mamy podjąć w związku z tym.
Zapewne należy sporządzić aneks do umowy i poprosić o nowy preliminarz.
Magdalena 1978
Praktykant
Posty: 21
Od: 02 cze 2017, 8:16
Zajmuję się: RS


Napisano: 14 paź 2020, 13:52

Nowi uczestnicy czy to z powiatu Twojego czy innego, powinni być weryfikowani przez PCPR, WTZ w tej sprawie pisze pismo o akceptacje kandydata, czy to było zrobione?

z innym powiatem powinno być podpisane porozumienie na przekazywanie kosztów za ich uczestnika - no ale jak nie mają kasy to trzeba by sprawdzić czy mają obowiązek się dołożyć, czy mogą ale nie muszą - nie pamiętam teraz tego

przed podpisaniem porozumienia, należało by napisac pismo do powiatu (pcpr), z którego pochodzi i poinformowac ich o tym, że jest ich mieszkaniec u Was, że będzie odpłatność tyle i tyle i poczekać co napiszą
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1888
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA

Napisano: 14 paź 2020, 14:25

Dzięki. No właśnie kierownik nie napisał żadnego pisma, tylko nas poinformował, że ma nowego uczestnika. A gdzie to sprawdzić, czy powiat ma obowiązek dołożyć się. wiemy już, że powiat napisze negatywna odpowiedż.
Magdalena 1978
Praktykant
Posty: 21
Od: 02 cze 2017, 8:16
Zajmuję się: RS

Napisano: 14 paź 2020, 14:57

w ustawie o rehabilitacji (...) jest art 10b ust. 6:
6. Powiat, którego mieszkańcy są uczestnikami rehabilitacji w warsztacie działającym na terenie innego powiatu, jest obowiązany do pokrywania kosztów rehabilitacji w odniesieniu do swoich mieszkańców, w części nieobjętej dofinansowaniem ze środków Funduszu, w wysokości i na zasadach określonych w porozumieniu zawartym z powiatem, na terenie którego działa warsztat.

oraz w ustawie również jest to:
Art. 10f. [Skierowania do uczestnictwa w warsztacie lub turnusie]
1. Osoby niepełnosprawne są kierowane do uczestnictwa w:
1) warsztacie - zgodnie ze wskazaniem zawartym w orzeczeniu o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności;
2) turnusie - na wniosek lekarza, pod którego opieką znajduje się ta osoba.
2. Podmiot zamierzający zorganizować lub prowadzący warsztat przyjmuje i zatwierdza, w uzgodnieniu z powiatowym centrum pomocy rodzinie, zgłoszenie osób do uczestnictwa w warsztacie.
2a. Podmiot prowadzący warsztat prowadzi listę osób niepełnosprawnych, których
zgłoszenie do uczestnictwa w warsztacie zostało zatwierdzone i które nie rozpoczęły terapii w warsztacie.

więc poczytaj sobie Ustawę oraz rozporządzenie dot warsztatów terapii zajęciowej.
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1888
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA

Napisano: 16 paź 2020, 10:35

Dzięki Tomasz.
Magdalena 1978
Praktykant
Posty: 21
Od: 02 cze 2017, 8:16
Zajmuję się: RS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x