zmiana średniego kosztu utzrym w dps 2 raz w roku - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
Wybrane tematy:
odpłatność za DPS - żyjące dzieci i wnuki Odpłatność za DPS sposób nalicznia świadczenie ratownicze- mieszkaniec DPS Ustalenie odpłatności DPS - stare zasady Decyzja OPS mam płacić a z czego mam żyć Wywiady alimentacyjne u dzieci

Napisano: 07 lip 2010, 14:29

Mam pytanko odnośnie zmiany średniego kosztu utrzymania mieszkańca DPS. Starosta ogłosił w dzienniku urzędowym zmianę kosztów utrzymania w dps ale jest to druga zmaina w tym roku. Ustawa mówi, że ogłoszenie następuje najpózniej do 31 marca a co za tym idzie ogłosznie po tym terminie nie powinno się pojawić. Ponieważ 1 zmaina była do 31 marca to czy mamy obowiązek dokonywać zmainy odplatności zgodnie z 2 ogłoszeniem ktore pojawiło sie po 31.03.Mam wątpliwości.Proszę podpowiedzcie czy mieliście taki przypadek i jak sobie z tym poradziliści lub co myślicie na ten temat.
~Wiola


Napisano: 07 lip 2010, 14:43

mieliśmy taki praypadek i radca orzekł, że nie możemy stosowac w tym roku zarządzenia wydanego po 31 marca, więc stosowaliśmy sie do opłty z pierwszego zarządzenia.radca stał na stanowisku, ze to drugie zarządzenie mozemy zastosować po 1. stycznia roku nastepnego czyli praktycznie płaciliśmy według kwoty z drugiego zarządzenia od stycznia 2010 do chwili wydania nowego zarządzenia w br. roku czyli do marca br.
~Olla

Napisano: 12 lip 2010, 12:23

mam też taki przypadek , w mcu czerwcu br. ukazał się dugi w tym roku koszt utrzymania dps. co inni o tym sądzą?
~basia

Napisano: 16 lip 2010, 11:20

po każdym zmieniamy decyzje i nic nie zrobimy,bez wzgledu na to co myslimy na ten temat
~Pela

Napisano: 20 lip 2010, 15:44

Mam taki przypadaek w swoim dps i nie ma podstaw oby gmin nie obcoążać takim wydatkie . niestey musz aplacic . Koszt obowiazuje zawsze po miesiącu w ktorym został ogłoszony .Pozdrawiam
~dyrektor

Napisano: 03 sie 2010, 12:30

Czy nie chodzi przypadkiem o dps, który właśnie osiągnął standard?
U mnie w powiecie w najbliższym czasie będzie podobny przypadek.
~tor

Napisano: 04 sie 2010, 1:29

przecież DPS który nie ma standardu nie może podnosić kosztu. więc nie ma zmiany 2 razy w roku
~ada

Napisano: 10 lut 2011, 11:59

Czy zmiana kosztu utrzymania wiąże się z aktualizacją wywiadu, z tego co wiem w wywiadzie podaje się wysokość /zmiany/ dochodu mieszkańca a nie kosztu utrzymania. Nadmieniam , że należy zmienić decyzje o odpłatności przez gminy lub WCPS w Warszawie.
~Grażyna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Oprócz zmiana średniego kosztu utzrym w dps 2 raz w roku - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze przeczytaj również:


zabezpieczenie mienia
zasilek okresowy
POMOCY
proszę o pomoc !!!!
pomórzcie
Bardzo proszę o odpowiedź..
brak zgody
pytanie
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x