zmiana średniomiesięcznego kosztu dps - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 30 sty 2015, 9:08

Witam mam do was pytanie czy zmieniacie decyzję o odpłatności za pobyt w dps jeżeli zmienił się średnio miesięczny koszt utrzymania w dps.
Wiem że niektóre ośrodki w decyzji ustalającej odpłatności wpisują:
1 70% dochodu mieszkaniec
2. resztę pokrywa OPS do wysokości średnio miesięcznego kosztu utrzymania

inni tylko odnoszą się do odpłatności mieszkańca

i właśnie co w tej sytuacji jeżeli dowiecie się o zmianie odpłatności czy wysyłacie do dps jakieś pismo że będziecie pokrywać różnicę czyli większa odpłatność ze strony OPS
Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami

Pozdrawiam
kanka

Napisano: 30 sty 2015, 9:58

W PCPR-ach , z którymi współpracuję nie przeszłaby decyzja %, muszą być podane kwoty mieszkańca i gminy.
Zmieniam zatem decyzje zarówno wtedy, gdy zmienia się miesięczny koszt utrzymania, jak i wówczas gdy zmienia się dochód mieszkańca. W tym drugim przypadku ( waloryzacja w marciu), jeżeli zmiana nie przekracza 10% kryterium, zmieniam wyłącznie odpłatność gminy.

Pozdrawiam :)
Percia

Napisano: 30 sty 2015, 10:18

My tylko w przypadku zmiany dochodu mieszkańca-resztę niech sobie pilnują DPSy /zalecenia pokontrolne/ więc sami sobie obliczają i przysyłają rachunki jak tam sobie obliczą
t.franek

Napisano: 30 sty 2015, 12:32

Ale jeśli nie zmienia się koszt utrzymania mieszkańca, a po waloryzacji w marcu nie przekracza 10% to wówczas nie zmienia się decyzji wcale. Czy piszecie notatkę do DPS, że nie przekracza 10 % i nie zmieniacie decyzji?
izak

Napisano: 30 sty 2015, 12:39

Widzę, że co kontrola to inna interpretacja :)
U mnie zaleceniem było- ma być przejrzyście ile płaci gmina, ile mieszkaniec, bo jeżeli umieszczono Go 5 lat temu, to ani on ani rodzina nie wie ile tak naprawdę koszt obecnie wynosi.
W przypadku braku zmiany dochodu mieszkańca poniżej 10%- jemu odpłatność się nie zmienia, ale gmina ponosi wyższy koszt. Stosując się do zaleceń pokontrolnych- zmieniam decyzję w części odpłatności gminy, a w uzasadnieniu piszę dlaczego mieszkaniec zmiany nie ma.
Percia

Napisano: 30 sty 2015, 12:49

Czy dobrze rozumiem, jeśli nie zmienia się koszt utrzymania mieszkańca i jeśli renta nie przekracza 10% to zmieniacie odpłatność gminy?
izak

Napisano: 30 sty 2015, 12:51

Nie, nie. Jeżeli miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w nowym roku nie zmienia się i dochód mieszkańca nie przekroczy 10% to nic nie zmieniamy :)
Percia

Napisano: 30 sty 2015, 12:57

Czy wówczas piszecie notatkę dla siebie i wysyłacie też do DPS, że nie ma zmiany z uwagi, że nie przekracza 10%
izak

Napisano: 30 sty 2015, 13:09

Nie- mamy z DPS wywiad, w którym pracownik socjalny swierdza, że zmianie nie uległ koszt utrzymania, a zmiana dochodu mieszkańca nie przekroczyła 10% ( jeżeli tych informacji nie ma to sami je dopisujemy). Do DPS nie wysyłamy innych informacji.
Acha przypomniało mi się, że może być przypadek decyzji o odpłatności wydanej do końca roku kalendarzowego- wtedy trzeba wydać nową.
Percia

Napisano: 30 sty 2015, 13:37

do której decyzji sprawdzacie 10%
czy do pierwszej ustalającej odpłatność, czy ostatniej zmieniającej .
-x-


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x