Cześć,
Pani LH, posiadająca status UKR, pobiera w moim ośrodku świadczenie pielęgnacyjne i zasiłek pielęgnacyjny.
W dniu 28.01.2026 r. dostarczyła do tut. ośrodka decyzje Wojewody o udzieleniu zezwolenia na pobyt czasowy na terytorium RP do 16.10.2026 r. (decyzja z dnia 27.11.2025 r.).
Teraz moje pytanie:
1. czy powinnam uchylić Pani LH prawo do zasiłku i świadczenia pielęgnacyjnego? Nie potrafię znaleźć podstawy prawnej na podstawie której dalej mogłabym realizować wypłaty w/w świadczeń. Wydaje mi się, że Pani LH nie kwalifikuje już się (z jej aktualnym statusem cudzoziemca) do pobierania jakichkolwiek świadczeń rodzinnych.
2. od kiedy ewentualne nienależnie pobrane świadczenia? od daty wydania decyzji przez Wojewodę czy od daty jej dostarczenia Pani LH?
Co radzicie? Mile widziane wszelkie sugestie
bardzo dziękuję
