zmiana sytuacji wnioskodawcy - Stypendia

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
przeliczenie dochodów Skład rodziny od kiedy wliczać członka rodziny pismo z kuratorium o wkładach własnych Stypendia szkolne, zmiana kryterium dochodowego Wzór decyzji Wypłata zasiłku szkolnego

Napisano: 19 paź 2016, 11:14

Wnioskodawczyni złożyła wniosek o stypendium, dochody sierpniowe - kryterium przekroczone (jest umowa zlecenia). Jeszcze nie wydawałam decyzji odmownych i teraz ta kobieta poinformowała mnie, że od września nie ma już umowy zlecenia. Jak to ugryźć: odmowa i nowy wniosek czy odmówić za wrzesień i przyznać od października?
Lucille

Napisano: 19 paź 2016, 12:33

dlaczego tyle czekasz z decyzjami odmownymi?
masz już miesiąc przekroczony,a to nie jest jakaś skomplikowana sprawa
ja osobom z przekroczonym dochodem wysyłałam zawiadomienie z 10 KPA
jeśli w tym czasie coś się wydarzyło,to był moment,żeby wnioskodawca zgłosił jakieś uwagi
gdyby ten ktoś zgłosił Ci,że we wrześniu już nie podpisał kolejnej umowy i teraz spełnia kryterium,to masz podstawę,żeby odmówić na wrzesień,a przyznać od października
xyz@

Napisano: 19 paź 2016, 12:44

Nigdy nie wysyłałam zawiadomień z art. 10 kpa a decyzje odmowne zawsze wydawane były razem z przyznającymi..no cóż.
Czyli teraz odmowa i nowy wniosek?
Lucille

Napisano: 19 paź 2016, 12:53

ja stosuję 10 KPA tylko w przypadku, kiedy chcę wystawić decyzję odmowną (chociaż powinno się to robić pewnie przy wszystkich decyzjach)
teoretycznie wnioskodawca powinien mieć możliwość wypowiedzenia się co do zebranych dowodów
niektóre SKO bardzo na to zwracają uwagę
jeśli jesteś jeszcze przed wydaniem decyzji,to przyjmij na piśmie tę informację i wydaj decyzję odmowną na wrzesień i przyznającą na październik
i na wszelki wypadek zapytaj tę osobę,czy przypadkiem w październiku znowu nie podpisze umowy i nie wypadnie z progu:)))
xyz@

Napisano: 19 paź 2016, 13:11

miałam sporo dowołań do mojego SKO i chyba nie biorą tego pod uwagę, na szczęście dla mnie:)
Czy wnioskodawczyni ma udokumentować mi dochody jakie teraz osiąga?
Lucille

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny

x

x