Zmiana ustawy - ustalenie kosztów objęcia rodziny zastępczej opieką koordynatora - Piecza Zastępcza

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Napisano: 27 paź 2022, 14:07

Art. 191 ust. 5
„ Powiat, na terenie którego funkcjonują mogące przyjąć dziecko rodzina zastępcza, rodzinny dom dziecka lub placówka opiekuńczo-wychowawcza, zawiera z powiatem, o którym mowa w ust. 1–4, porozumienie w sprawie przyjęcia dziecka oraz warunków jego pobytu i wysokości wydatków, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, oraz kosztów objęcia rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka opieką koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.”,

Jak to rozumiecie? Jak wyliczyć i rozliczać między powiatami koszty koordynatora?
qwerty123
Praktykant
Posty: 34
Od: 22 mar 2017, 18:50
Zajmuję się: piecza zastępcza


Napisano: 23 lis 2022, 15:38

Sądzę, że na podobnej zasadzie jak wynagrodzenia rodzin zawodowych czy prowadzących rdd. Całkowity koszty wynagrodzenia trzeba będzie podzielić proporcjonalnie do liczby dzieci z poszczególnych powiatów. A co z rozliczeniem między gminą, a powiatem? Przecież przepisy ust. 2-4 i 7 stosuje się odpowiednio w odniesieniu do gmin.
aga-piecza
Praktykant
Posty: 1
Od: 21 lis 2022, 13:54
Zajmuję się: Pz

Napisano: 24 lis 2022, 12:11

qwerty123 pisze:Art. 191 ust. 5
„ Powiat, na terenie którego funkcjonują mogące przyjąć dziecko rodzina zastępcza, rodzinny dom dziecka lub placówka opiekuńczo-wychowawcza, zawiera z powiatem, o którym mowa w ust. 1–4, porozumienie w sprawie przyjęcia dziecka oraz warunków jego pobytu i wysokości wydatków, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, oraz kosztów objęcia rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka opieką koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.”,

Jak to rozumiecie? Jak wyliczyć i rozliczać między powiatami koszty koordynatora?
no właśnie: koordynator rodzinnej pieczy zastępczej... a jeśli pracownicy obejmujący opieką rodziny zastępcze są zatrudnieni na stanowisku: pracownik socjalny, specjalista pracy z rodziną? koszty takie nie wchodzą wtenczas do kosztów wykazywanych w porozumieniu między powiatami?
Pozdrawiam :)
Anaya
Praktykant
Posty: 47
Od: 16 mar 2017, 11:28
Zajmuję się: Świadczenia na dzieci umieszczone w pieczy

Napisano: 25 lis 2022, 13:48

Cytowany przepis wspomina jedynie o "koordynatorze rodzinnej pieczy zastępczej" także zastosowanie wykładni rozszerzającej i zastosowanie tego przepisu do innych pracowników raczej byłoby nadużyciem i stanowiło naruszenie prawa
TOMASZ18
Stażysta
Posty: 96
Od: 16 mar 2016, 9:42
Zajmuję się:

Napisano: 29 lis 2022, 1:31

TOMASZ18 pisze:
25 lis 2022, 13:48
Cytowany przepis wspomina jedynie o "koordynatorze rodzinnej pieczy zastępczej" także zastosowanie wykładni rozszerzającej i zastosowanie tego przepisu do innych pracowników raczej byłoby nadużyciem i stanowiło naruszenie prawa
Ja nie zgadzam się z takim stanowiskiem, gdyż zgodnie z art. 77 ustawy o wspieraniu rodziny ust 1a - w stosunku do rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, nieobjętych opieką koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej, zadania koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej wykonuje organizator rodzinnej pieczy zastępczej.
A jak będzie przepis interpretowany w praniu przekonamy się w przyszłym roku......
Grzegorz_I
Stażysta
Posty: 92
Od: 31 lip 2018, 12:28
Zajmuję się: Piecza zastępcza

Napisano: 09 sty 2023, 13:47

Koledzy czy w związku z opisywanym tematem zmieniacie porozumienia?
inspektor123
Referent
Posty: 299
Od: 11 kwie 2017, 12:15
Zajmuję się: św

Napisano: 09 sty 2023, 17:25

inspektor123 pisze:Koledzy czy w związku z opisywanym tematem zmieniacie porozumienia?
Art. 26.
2. Zawarte na podstawie przepisów dotychczasowych umowy o pełnienie funkcji rodziny
zastępczej zawodowej lub prowadzenie rodzinnego domu dziecka oraz dotyczące tych rodzin
zastępczych i rodzinnych domów dziecka porozumienia między powiatami zachowują
ważność
do czasu ich wygaśnięcia, rozwiązania lub do czasu zawarcia nowych umów i
porozumień na podstawie przepisów ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu nadanym
niniejszą ustawą, nie dłużej jednak niż przez okres 4 miesięcy od dnia wejścia w życie
niniejszej ustawy.


rozumiem że po upływie 4 miesięcy porozumienia powinny zostać dostosowane do zasad i reguł nowelizacji
Anaya
Praktykant
Posty: 47
Od: 16 mar 2017, 11:28
Zajmuję się: Świadczenia na dzieci umieszczone w pieczy

Napisano: 10 sty 2023, 9:33

Dzięki za podpowiedź
inspektor123
Referent
Posty: 299
Od: 11 kwie 2017, 12:15
Zajmuję się: św

Napisano: 20 sty 2023, 14:42

Zmieniając porozumienia w temacie powyższym będziecie także wnosić o dodanie art. 37 ust 4? Czy macie już ustalone w jaki sposób będzie podawać kwotę tych wynagrodzeń koordynatorów?
osobawpracyPCPR
Praktykant
Posty: 8
Od: 22 gru 2022, 12:49
Zajmuję się: dziel świadczeń PCPR

Napisano: 24 sty 2023, 10:51

Anaya pisze:
09 sty 2023, 17:25
inspektor123 pisze:Koledzy czy w związku z opisywanym tematem zmieniacie porozumienia?
Art. 26.
2. Zawarte na podstawie przepisów dotychczasowych umowy o pełnienie funkcji rodziny
zastępczej zawodowej lub prowadzenie rodzinnego domu dziecka oraz dotyczące tych rodzin
zastępczych i rodzinnych domów dziecka porozumienia między powiatami zachowują
ważność
do czasu ich wygaśnięcia, rozwiązania lub do czasu zawarcia nowych umów i
porozumień na podstawie przepisów ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu nadanym
niniejszą ustawą, nie dłużej jednak niż przez okres 4 miesięcy od dnia wejścia w życie
niniejszej ustawy.


rozumiem że po upływie 4 miesięcy porozumienia powinny zostać dostosowane do zasad i reguł nowelizacji
Ja rozumiem ten przepis zupełnie inaczej- on dotyczy jedynie porozumień z art. 54 ust. 3b oraz art. 60 ust. 2-5 (jeżeli jakiś powiat miał takie porozumienia zawarte). Wszystkie porozumienia dotyczące przyjęcia dziecka do rodziny zastępczej oraz warunków jego pobytu i wysokości wydatków na jego wychowanie pozostają w mocy. Należy je tylko aneksować dodając informację o pokrywaniu kosztów objęcia rodziny zastępczą opieką koordynatora.
Franka89
Praktykant
Posty: 2
Od: 16 sty 2023, 12:33
Zajmuję się: PS/Rodziny zastępcze/ DPS


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x