zwolnienie z opłat czynszowych a dodatek mieszkaniowy - Dodatki mieszkaniowe

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
Deputat węglowy zaświadczenie o dochodach Emerytura w marcu Potrącenie nadpłaty świadczenia uzupełniającego proszę sprawdzcie Śmierć zarządcy co dalej?

Napisano: 11 gru 2013, 13:08

mam taką sytuację:
Osobie przyznano dodatek mieszkaniowy od czerwca do grudnia br. Rodzina została przeprowadzona do lokalu zamiennego w związku z tym wydano decyzję o wygaśnięciu decyzji o przyznaniu dodatku z dniem 1 XI 2013r. Teraz administrator informuje nas, że za VIII, IX i X br osoba ta została zwolniona z czynszu i pozostałych opłat i wystawią osobie PIT bo zwolnienie to uznano za dochód rodziny. Administrator chce nam zwrócić ten dodatek.
Jaką my mamy wydać w tym zakresie decyzję? Decyzja o przyznaniu dodatku obowiązywała od VI do X. W tym okresie została zwolniona z opłat czyli nie ponosiła wydatków.
~mirka


Napisano: 11 gru 2013, 13:20

ale dodatek jej się należał .......art 7 10. Zmiany danych zawartych we wniosku lub deklaracji złożonej przez wnioskodawcę, które nastąpiły w okresie 6 miesięcy od dnia przyznania dodatku mieszkaniowego, nie mają wpływu na wysokość wypłacanego dodatku mieszkaniowego.

~małe ww

Napisano: 11 gru 2013, 13:34

ale administrator nam się upiera i chce zwrócic pieniądze
~mirka

Napisano: 11 gru 2013, 15:02

może ktoś jeszcze się wypowie
~mirka

Napisano: 11 gru 2013, 15:37

no to niech administrator wypłaci kasę tej kobiecie... jak chce jej pit wystawic, to niech wie za co;)
~kmf

Napisano: 12 gru 2013, 12:47

Od września wnioskodawca nie posiadał tytułu do lokalu do którego pobierał dodatek,zamieszkiwał w innym lokalu i do tego innego powinien wystąpić o dodatek,zarządca ma zwrócić dodatek
za okres za który wypłaciliście czyli od września.Nie można tych pieniędzy wypłacić zainteresowanym.Jeżeli zarządca wystawi osobie jakiś PIT to już niech ona sama załatwi to sobie w Urzędzie Skarbowym, nie będzie podatku bo to nie jest dochód.
~KASIA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x