Zwrot za pobyt poza dps

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 18 sie 2011, 16:27

Mieszkanka przyjęta na \"nowych\" zasadach przebywała na urlopie poza dps 21 dni.
Mieszkanka wpłaca 70 % ze swojej emerytury bezpośrednio na konto dps. Posiada jednak oszczędności ze sprzedaży mieszkania i zadeklarowała w umowie z MOPR że brakującą kwotę do pełnych kosztów utrzymania będzie wpłacać na konto MOPR. Tak więc my zastępczo obciążamy MOPR, który przesyła nam pieniądze a mieszkanka powyższa kwotę wpłaca na rachunek MOPR.
Jak w takiej sytuacji rozliczyć zwrot za urlop.
Zwróciliśmy jej za urlop kwotę z tych 70% z emerytury. Co z pozostałą kwotą którą to ona osobiście wpłaca na konto MOPR.
Od kogo mieszkanka powinna dochodzić reszty zwrotu za okres pozostawania na urlopie. Nadmieniam, że decyzja którą posiadamy o odpłatności za pobyt opiewa tylko na te 70%, pozostałe ustalenia zawarte są w umowie do której dostęp ma tylko MOPR i mieszkanka.
~Katarzyna


Napisano: 28 wrz 2011, 12:08

jeśli jest na nowych zasadach to odpisu dokonujemy od pełnego kosztu utrzymania a nie od 70 procent. kase za pobyt i tak dostajecie w kwocie pełnego kosztu.
zawsze odpisu za pobyt mieszkańcom na nowych zasadach dokonuje się od pełnego kosztu utrzymania
~pracownik

Napisano: 28 wrz 2011, 15:59

pracownik nie rozumie co to zwrot za nieobecność . Kasia ma rację . Powinnas zwrócic się do MOPR-u , poinformowac , że ta osoba była nieobecna i to oni powinni jej zwrócić kwotę, bo umowę ma z nimi podpisaną .
~iza

Napisano: 28 wrz 2011, 16:25

poczytajcie dokładnie art. 63. Zwrot tylko dla mieszkańca z jego części lub osoby, która dopłaca za odpłatność / jeżeli u niej przebywa na urlopie/ ale nigdy nie dla gminy, przeciez gmina w tym czasie nie utrzymuje mieszkańca.
~ruda

Napisano: 28 wrz 2011, 17:07

\"Art. 63. 1. Mieszkaniec domu, a także inna osoba obowiązana do wnoszenia opłat za pobyt w domu pomocy społecznej, jeżeli mieszkaniec domu przebywa u tej osoby, nie ponoszą opłat za okres nieobecności mieszkańca domu nieprzekraczającej 21 dni w roku kalendarzowym\".

Tak to robimy: my zwracamy za 21 dni nieobecności z tych potrąconych 70%.
Jeśli Mieszkaniec wyjeżdża do kogoś, kto według odrebnej umowy dopłaca dla gminy, to ta osoba może sobie odliczyć swoją część i mniej przekazać gminie.

Natomiast gmina za \"nowych\", a wojewoda za \"starych\" mieszkańców dopłaca stałą kwotę, bez pomniejszania o ten urlop.

Moim zdaniem przymuszenie mieszkańca do zawarcia umowy z gminą na dopłacanie końcówki pachnie kryminałem.

Owszem, gdy Mieszkaniec sprzedał swój dom, to tę kwotę (umowa i tak trafi do urzędu skarbowego) dzieli się przez 12 i dolicza do dochodu Mieszkańca, a od tego nalicza się swoje 70%. Tylko przez jeden rok. Nie na umowę, tylko Decyzją.
~jan

Napisano: 29 wrz 2011, 13:56

jeśli podpisał umowę z gminą , to się do czegoś zoboaiązał a ubezwłasnowolniony nie jjest i mógł tak postąpić. Oczywiście pewnie nie był do końca poinformowany , ze może odmówić , a gmina na tym skorzystała .Teraz nie można nic zrobić.
~iza

Napisano: 30 wrz 2011, 14:16

Jeśli nie był do końca pinformowany, to znaczy, że został oszukany. Powinien pilnie zawiadomić organy ścigania i wystąpić o zwrot wyłudzonych zasobów.
~jan

Napisano: 02 paź 2011, 19:08

Dokładnie trzeba zawiadomić odpowiednia instytucje która pomoże rozwiązać problem.


Odzież dla chorych www.4care.com.pl
~Janek

Napisano: 03 paź 2011, 10:29

Mieszkanka podpisała umowę z gminą o dopłatę do pobytu w dps ze swoich oszczędności przed przyjściem do DPS. Wiem, że gminy stosują takie praktyki chcąc jak najmniej dopłacać do pobytu, namawiają więc ludzi do podpisywania takich umów, sprzedawania mieszkań.
Czy obecnie ta mieszkanka mimo, że jest majętną osobą mogłaby wycofać się z takiej umowy?
~Katarzyna

Napisano: 20 kwie 2021, 7:29

Od kiedy pracuję w DPS-ie jest stosowana zasada, że mieszkaniec który zmarł w szpitalu ma dokonywany zwrot za nieobecność w momencie gdy spadkobiercy "przychodzą" zabierają majątek mieszkańca tj. wypłata z depozytu oraz rzeczy osobiste.

Czy w innych DPS-ach też stosujecie taką metodę?
Nie znalazłam żadnego przepisu mówiącego o tym, że po zmarłym mieszkańcu dokonujemy zwrotu za nieobecność.
AnSmoll
Stażysta
Posty: 161
Od: 17 mar 2017, 10:21
Zajmuję się: księgowaniem, kasą, ZFŚS, zamówieniami publicznymi, w zastępstwie płacami i wiele innych


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x