tez mnie interesuje dlaczego od maja a nie od czerwca...? Czy w ustawie jest zapis ze w przypadku utraty dochodu z bazowego roku przyznajemy od nastepnego miesieca po utracie a jak nastąpiła utrata dochodu uzyskanego później to od złożenia wniosku? Z czego to wynika????
I uprzadzając tak, przeoczyłam ten wałkowany temat...
Bo to wtedy nie jest utrata z definicji ustawowej tylko po prostu brak uzysku. W jednym przypadku jest uzysk i utrata, a w drugim uzysk który się "wygumkował". Prościej się chyba nie da już.
no jakos tego nie widze...w ustawie nie ma zapisu ze w przypadku utraty dochodu z roku bazowego świadczenia są od następnego miesiaca tylko ogólnie w przypadku utraty :/
wyjdą takie kwiatki tak jak niektórzy uważali ze w przypadku uzyskania zatrudnienia liczy sie kiedy była wypłata I co podręcznik 500 jasno to wyjasnił kiedy nas interesuje fizyczna wypłata.....
Iks, a jak zatem przyznajesz w przypadku podjęcia zatrudnienia w 2016 i utraty w 2016 r. również od dnia złożenia w wniosku ? Co w przypadku św. rodzicielskiego, np. ostatni pobierany jest w maju? Ja chyba już głupieje
a może zerkniecie do ustawy? ewentualnie proponuję okulary jak nie widzicie. Swoich nie pożyczę bo monitora bym nie zobaczył, musiałbym macać.
Proponuję zacząć od:
Art. 7.
2. W przypadku uzyskania dochodu przez członka rodziny lub dziecko pozostające pod opieką opiekuna prawnego w roku kalendarzowym poprzedzającym okres, na jaki ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego, ustalając dochód członka rodziny lub dziecka pozostającego pod opieką opiekuna prawnego, osiągnięty w tym roku dochód dzieli się przez liczbę miesięcy, w których dochód ten był uzyskiwany, jeżeli dochód ten jest uzyskiwany w okresie, na jaki ustalane lub weryfikowane jest prawo do świadczenia wychowawczego.
3. W przypadku uzyskania dochodu przez członka rodziny lub dziecko pozostające pod opieką opiekuna prawnego po roku kalendarzowym poprzedzającym okres, na jaki ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego, dochód ich ustala się na podstawie dochodu członka rodziny lub dochodu dziecka pozostającego pod opieką opiekuna prawnego, powiększonego o kwotę osiągniętego dochodu za miesiąc następujący po miesiącu, w którym nastąpiło uzyskanie dochodu, jeżeli dochód ten jest uzyskiwany w okresie, na jaki ustalane lub weryfikowane jest prawo do świadczenia wychowawczego.
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare