5 % dochodu śdś

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 20 kwie 2010, 13:18

5% dochodu rodziny czy dochodu na osobę w rodzinie


dochód rodziny - 3000 zł. 5 % - 150 zl.
dochód na osobę w rodzinie (2 osoby) - 1500 zł. 5% - 75 zł.


jak ma być ?
~basia


Napisano: 20 kwie 2010, 23:46

75
~Elafela

Napisano: 21 kwie 2010, 10:45

Też uważam że 75
~@

Napisano: 21 kwie 2010, 15:28

a była mowa, że 5 % kryterium
tj. 477 x 5% = 23,85 zl.
351 x 5% = 17,55 zł.

~basia

Napisano: 21 kwie 2010, 17:05

odpłatność wygląda Tak:
płacą osoby, u których dochód na osobę w rodzinie(jezeli mieszka z rodziną) przekroczył 250% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, tzn. kryterium na osobe w rodzinie wynosi 351zł x 250% t.j. 877,50zł. Jeżeli faktyczny dochód na osobę w rodzinie przekroczył tą kwotę to płaci 5% tego faktycznego dochodu na osobę w rodzinie. Np. Jezeli łączny dochód w rodzinie wynosi 3000zł to dzielimy go na liczbę osób w rodzinie, np. 3000/3=1000zł na osobę, więc ten gość płaci 5% tej kwoty t.j. 50zł. Jeżeli nie osiaga dochodu na osobę w rodzinie powyzej 877,50 to nie płaci.
Analogicznie tak samo w stosunku do osób zamieszkujacych samodzielnie, t.j. 477 x250%=1192,50zł. Jeżeli dochód tej osoby samotnej nie przekracza tej kwoty to nie płaci a jezeli przekracza, np. 1200zł to płaci 5% =60zł
~elik

Napisano: 22 kwie 2010, 9:55

dzięki


a co z osobami, które nie będą płacić - wychodzi 0 złotych, czy
wydajecie decyzję i wpisujecie odpłatność miesieczną za swiadczone usługi w wysokości 0 zł., czy w takim wypadku nie trzeba nic robić?
~basia

Napisano: 22 kwie 2010, 22:51

wtedy chyba też decyzja, ale odstąpieniu od ustalenia odpłatności
~Elafela

Napisano: 05 maja 2010, 13:10

co z art. 97.1 uops, w której mowa cyt.\"Osoby nie ponoszą opłat, jeżeli dochód osoby samotnie gospodarującej lub dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty kryterium dochodowego.\" co z osobami między 101% a 250% przecież przekraczają wspomniane kryterium, a art 97 w dalszym ciągu obowiązuje?
~megi

Napisano: 05 maja 2010, 20:48

megi kolejny raz czytam twoje posty i nie wiem o co ci chodzi...
sama napisałas że nie płacą ci ktorzy nie przekraczają kwoty kreterium dochodowego tak? ci którzy maą 101 - 250% to chyba przekroczyli kryterium nie? ale zgodnie z ustawą też nie muszą płacić bo płacą powyżej 250%.
~!!!

Napisano: 18 maja 2010, 15:17

A co z posiłkami świadczonymi dla dzieci przez ŚDS? Czy odpłatność za żywienie nie łączy się z odpłatnością za pobyt??
~Iza


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny