Mam pytanie jak interpretujcie ten zapis art. 2 ust. 17a ustawy o dodatku osłonowym tj. "Wójt, burmistrz albo prezydent miasta dokonuje weryfikacji wniosku o wypłatę dodatku osłonowego, w szczególności w zakresie zgłoszenia lub wpisania głównego źródła ogrzewania w centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków", czy według Was:
1. W pierwszej kolejności każda osoba czy chce dodatek osłonowy w podstawowej czy w podwyższonej kwocie musi mieć złożoną deklarację w CEEB?
2. Żeby otrzymać podwyższony dodatek to oprócz spełnienia warunku z pkt. 1 (według mnie) musi mieć w deklaracji w CEEB przy źródłach ogrzewania zaznaczony X?
3. Jeżeli osoba wnioskuje o wyższy dodatek osłonowy a w deklaracji CEEB, przy źródłach ogrzewania nie ma X, jest tylko ilość zgłoszonych mieszkań to czy:
- prosicie osobę, żeby skontaktowała się z zarządcą w celu skorygowania przez niego złożonej deklaracji o X?
- piszecie bezpośrednio do zarządcy z zapytaniem jakie jest faktyczne źródło ogrzewania i na tym wyjaśnieniu bazujecie i przyznajecie wyższy dodatek, jak faktycznie mieszkanie ogrzewane jest źródłami węglopochodnymi?
- dajecie podstawową kwotę a w uzasadnieniu piszecie, że nie spełniła wymagań z zapisu art. 17a? (co nie jest zbyt zgodne z żądaniem strony)
Jak u Was rozpatrujecie takie wnioski, bo zapis art. 17a wszedł w sierpniu 2022 roku, a patrząc na deklaracje to 80% jest bez X