AS orzeczenie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 03 mar 2016, 9:04

Witam,

Proszę o pomoc, ponieważ od tego roku jestem zatrudniona przy AS, czy można przyjmować orzeczenia od osób niepełnopsprawnych o zaliczeniu do jednej z trzech grup inwalidzkich?

Zgodnie z zasadami osoba niepełnosprawna w rozumieniu programu to osoba zgodnie z art. 1 ustawy o rehabilitacji...
czyli zaliczona do jednego z trzech stopni,
osoba o całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy
lub osoba z orzeczeniem do 16r. życia.

Proszę o pomoc?
Maja
Maja 05224


Napisano: 03 mar 2016, 9:19

przyjmować możesz, tylko po co od wszystkich? jeśli z AS mogą korzystać osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem (oczywiście zależy który obszar), a dzieci też tylko w niektórych obszarach.
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1444
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA

Napisano: 03 mar 2016, 11:25

Rozumiem, ale chodziło mi bardziej o to czy uznaje się orzeczenie o I grupie inwalidzkiej, czy to musi być orzeczenie o znacznym stopniu lub orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji??

bo osoba niepełnosprawna rozumiana jest jako osoba zgodnie z art. 1 ustawy o rehabilitacji.. a tam nie ma wymienionej osoby z np. I grupą inwalidzką??

proszę o pomoc czy orzeczenie np. o I gr inwalidzkiej też się uznaje zgodnie z zasadami
Maja 05224

Napisano: 03 mar 2016, 12:09

oczywiście, że tak orzeczenia wydane przez ZUS, KRUS, MON.MSWiA, KIZ są równoznaczne z orzeczeniami wydawanymi przez "zespoły", oczywiście z zastrzeżeniem, że były wydane na stałe, a orzeczenie wydane przez KRUS, MON. MSWiA wydane przed 1 stycznia 1998r.
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1444
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny