brak rozliczenia w US za 2017r. - wniosek bez rozpatrzenia??

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 19 lis 2018, 15:19

Witam, jestem w trakcie rozpatrywania wniosku o zasiłek rodzinny z dodatkami oraz 500 +. Pani, która stara się o wypłatę w/w świadczeń na dziecko nie jest w stanie dostarczyć Nam zaświadczenia z US męża, gdyż nie ma z nim kontaktu (są w trakcie rozwodu). Nie możemy wydać zatem decyzji, gdyż nie mamy dochodów z 2017 r. Weryfikacja Ministerstwa Finansów wykazała brak rozliczenia natomiast weryfikacja ZUS wykazała, iż Pan pracował do 2017-03-01, co potwierdziła wnioskodawczyni we wniosku zaznaczając utratę i uzyskanie dochodu. Z obecnej pracy (zatrudnienie od 2018-07-02) same pozyskałyśmy dane niezbędne do rozpatrzenia w/w wniosków. Czy w obecnej sytuacji mamy podstawę do pozostawienia wniosków bez rozpatrzenia?
ann_mat
Praktykant
Posty: 43
Od: 19 lis 2018, 15:07
Zajmuję się: Świadczenia rodzinne i Fundusz alimentacyjny


Napisano: 19 lis 2018, 15:46

nie, musicie sami wystąpić do US o wydanie zaświadczenia
kontolanik
Stażysta
Posty: 135
Od: 08 mar 2017, 14:45
Zajmuję się: ŚR/SW/FA

Napisano: 19 lis 2018, 15:47

nawet jeżeli się nie rozliczył? jakie zaświadczenie wyda wtedy US?
ann_mat
Praktykant
Posty: 43
Od: 19 lis 2018, 15:07
Zajmuję się: Świadczenia rodzinne i Fundusz alimentacyjny

Napisano: 19 lis 2018, 15:49

kontolanik pisze:nie, musicie sami wystąpić do US o wydanie zaświadczenia
I z tego zaświadczenia dowiesz się, że (niespodzianka) chłop się nie rozliczył.
Lubię siedzieć nisko (...) upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny.
Korowiow
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1260
Od: 05 gru 2016, 8:51
Zajmuję się: Immam sie fszystkego

Napisano: 20 lis 2018, 12:31

Korowiow pisze:
kontolanik pisze:nie, musicie sami wystąpić do US o wydanie zaświadczenia
I z tego zaświadczenia dowiesz się, że (niespodzianka) chłop się nie rozliczył.
i wtedy wzywam stronę do przedstawienia dokumentów. ale nie zawsze MF nam pokazuje rozliczenia, dlatego wystąpiłabym w pierwszej kolejności do US
kontolanik
Stażysta
Posty: 135
Od: 08 mar 2017, 14:45
Zajmuję się: ŚR/SW/FA

Napisano: 20 lis 2018, 12:46

Tak tylko do US pisemnie występuje się wtedy gdy system informatyczny nie działa i nie masz jak inaczej pozyskać informacji. "Weryfikacja Ministerstwa Finansów wykazała brak rozliczenia" także informacja jest pozyskany w sposób prawidłowy. Ja od razu bym wezwał bez pisania do US.
Szarak
Podinspektor
Posty: 1075
Od: 22 mar 2017, 12:14
Zajmuję się: Pracuję tylko dla darmowego Facebooka

Napisano: 20 lis 2018, 21:42

Oczywiście, że wezwać i żądać informacji lub zaświadczenia z US o dochodzie za 2017 (mówi o tym art. 23b ust. 5). Jeśli ZUS pokazuje dochód, to znaczy, że dochód był i tak naprawdę nie wiadomo, czy nie trwa. Przecież to nie jest nasz problem, że gość się nie rozliczył i nie ma z nim kontaktu, więc obowiązek dostarczenia kwitów spływa na wnioskodawcę.
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3094
Od: 30 sty 2016, 12:40
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny