co dalej? - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 16 ]

Napisano: 09 lut 2017, 9:22

halo co wy piszecie .jak jest chory to komisja lekarska i orzeczenie ale i to nie zwalnia go z niczego. Mamuśki tak mają ,że bronią synów. Przecież dłużnikami są również osoby niepełnosprawne. Jak będzie miał orzeczenie to może jakieś świadczenie też mu się należy i będzie miał komornik z czego ściągnąć. Nie wysyłamy żadnego pracownika socjalnego na rozpoznanie , a poza ty nasze to by tylko siedziały i przeglądały się w lusterku na zasadzie zwierdciadełko ....
mała5


Napisano: 09 lut 2017, 9:32

Jeśli dłużnik nie może z jakichś powodów stawić się w wyznaczonym terminie na wywiad i poinformuje mnie o tym telefonicznie, wyznaczam inny dogodny termin...
ktosik

Napisano: 09 lut 2017, 14:14

Wszczęście. Jeśli będzie chciał to wypowie się co do zebranych dowodów (dostarczy zaśw. od lekarza), jeśli nie to decyzja
Grażka43

Napisano: 10 lut 2017, 13:36

Elmer ma rację. Niby gdzie jest napisane, że mamy zakaz pójścia do dłużnika? Jeśli on nie może i mamy chociażby pismo-oświadczenie od niego, że nie jest w stanie przyjść,to bardzo mi przykro, ale ubierasz kurteczkę i biegniesz co sił w nogach do delikwenta. Wezwanie nie może być w żaden sposób uciążliwe dla niego, więc cóż zrobić... tylko iść.
Bratanica

Napisano: 10 lut 2017, 13:50

może wywiad środowiskowy?

Art. 4. 1. Po otrzymaniu wniosku, o którym mowa w art. 3 ust. 5, organ właściwy dłużnika przeprowadza wywiad alimentacyjny, w celu ustalenia sytuacji rodzinnej, dochodowej i zawodowej dłużnika alimentacyjnego, a także jego stanu zdrowia oraz przyczyn niełożenia na utrzymanie osoby uprawnionej, odbiera od niego oświadczenie majątkowe oraz informuje dłużnika o przekazaniu do biura informacji gospodarczej informacji gospodarczej o zobowiązaniu lub zobowiązaniach dłużnika alimentacyjnego wynikających z tytułów, o których mowa w art. 28 ust. 1 pkt 1 i 2, w razie powstania zaległości za okres dłuższy niż 6 miesięcy.
©Kancelaria Sejmu s. 9/38
2016-11-24
2. Dłużnik alimentacyjny składa oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, o czym należy składającego pouczyć przed złożeniem oświadczenia.
3. (uchylony)
4. Organ właściwy dłużnika może wystąpić do kierownika ośrodka pomocy społecznej o udzielenie informacji, o których mowa w ust. 1, dotyczących dłużnika alimentacyjnego, jeżeli w posiadaniu kierownika ośrodka znajduje się rodzinny wywiad środowiskowy dotyczący tego dłużnika, przeprowadzony na podstawie przepisów o pomocy społecznej, nie wcześniej niż trzy miesiące od dnia wystąpienia o udzielenie informacji.
paulina 124

Napisano: 10 lut 2017, 14:02

A co w przypadku kiedy OPS nie jest w posiadaniu wywiadu? Na podstawie tego art. nie pójdą i nie zrobią. A nawet odpiszą, że nie mają i macie się wypchać.
Bratanica



  
Strona 2 z 2    [ Posty: 16 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x