o ściganie za przestępstwo określone w art. 209 paragraf 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. –Kodeks karny
Organ właściwy dłużnika działając na podstawie art. 5 ust. 3 pkt. 1 ustawy z dnia 7 września 2007r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów wnosi o:
- ściganie za przestępstwo określone w art. 209 paragraf 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks Karny (Dz. U. z 1997r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.). Pana ………………., PESEL ……………………., zam………………….., ze względu na uporczywe uchylanie się ww. dłużnika od ciążącego na nim obowiązku alimentacyjnym przez niełożenie na utrzymanie osób najbliższych: syna …………………….., czym naraża uprawnionych do świadczeń alimentacyjnych na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych.
Uzasadnienie
Pan …………………. - dłużnik alimentacyjny zobowiązał się płacić na rzecz małoletnich dzieci:………………….., alimenty w wysokości …………………..zł miesięcznie. Postępowanie egzekucyjne prowadzone przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w ……………. w niniejszej sprawie jest bezskuteczne. Należy również nadmienić, że Pan…………………. nie stawił się na wezwanie w dniu…………….. w celu przeprowadzenia wywiadu alimentacyjnego oraz do złożenia oświadczenia majątkowego co stanowi podstawę do złożenia wniosku o ściganie.
W związku z powyższym na podstawie art. 5 ust. 3 paragraf 1 ustawy z dnia 7 września 2007r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U. z 2009r., Nr 1, poz. 7 z późn. zm.) organ właściwy dłużnika zawiadamia o popełnionym przestępstwie i składa wniosek o ściganie za czyn określony w art. 209 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r.; Kodeks karny (Dz. U. z 1997r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.).
Załączniki:
- kopia wezwania na wywiad,
- kopia informacji o przyznaniu osobie uprawnionej do świadczeń z funduszu alimentacyjnego
- kopia wniosku o podjęcie działań
- kopia zwrotnego potwierdzenia odbioru