czy kurator?

Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 11 mar 2014, 17:03

wysłałam dłuznikowi decyzjie do zwrotu list wraza ze adresat poza granicami kraju. Wysłałm pisma do komornika EL CPD KRK i wynika ze dłużnika ostatnie miejsce zam. ma w polsce daleko od naszej miejscowości inne województwo. Co powinnam teraz zrobić? Wysłać wniosek o wyznaczenie kuratora? i gdzie go mam wysłać do sądu tam gdzie mieszkam? Czy powinnam zrobić jeszcze co innego?
~Iwi

Napisano: 11 mar 2014, 17:05

Wniosek o ustalenie kuratora do Sądu gdzie ostatnie zameldowanie dłużnika. (Ja miałam taki przypadek i wysłałam do Sadu gdzie wierzycielka, gdzie nasz OPS - ale Sąd zwrócił wniosek informując, iż trzeba do Sądu gdzie ostatnie zameldowanie dłużnika)
~L.D.

Napisano: 11 mar 2014, 17:16

a czy wzywali kuratora na rozprawe? i kto był ustalonym kuratorem Ktoś z pracowników? czy wskazujecie we wniosku jak dłużnik jest z iinnego województwa?
~Iwi

Napisano: 12 mar 2014, 10:44

L.D podpowiedz jak to wygląda
~Iwi

Napisano: 12 mar 2014, 11:32

chodzi mi o to ze jak np we wniosku podany jest pracownik OPS jako kandynant na kuratora to jeżeli wyśle taki wniosek do Sądu ze wzdględu na ostatnie miejsce zamieszkania dłużnika a jest to w Gdyni a nasz OPS w Krakowie to jak to wygląda?
~Iwi

Napisano: 12 mar 2014, 12:40

ja tez przychylam sie do tego pytania?
~Ewa

Napisano: 12 mar 2014, 12:40

ja tez przychylam sie do tego pytania?
~Ewa

Napisano: 12 mar 2014, 13:21

Po pierwsze jeśli masz inny adres to próbuj mu doręczyć na ten nowy adres.
Po drugie jęśli już wyczerpałaś możliwość doręczenia to przynajmniej w naszym sądzie wymagają zaświadczenia z Rejestru Skazanych i z Centrum Personalizacji Dokumentów
Po trzecie: we wniosku o ustalenie kuratora należy wpisać, że prosicie o zaoczne rozpatrzenie sprawy i koniecznie do wniosku musicie dołączyć zgodę kuratora na pełnienie tej funcji
~Agnieszka

Napisano: 12 mar 2014, 16:04

wniosek wysłałam z tymi dokumentami co napisałaś i we wniosku jest wskazany pracownik OPS jako kandydat na kuratora ale nie jest zaznaczone ze prosimy o zaoczne rozpatrzenie sprawy i teraz sie boje ze bedą wzywac pracownika a Sąd daleko, daleko. Czy oni domyslą sie i rozpatrza zaocznie?
~Iwi

Napisano: 12 mar 2014, 16:18

Nie sądzę. Zapytaj może radcy prawnego, czy ewentualnie nie można dosłać jakiegoś uzupełnienia wniosku.
Choć przypomina mi sie, że raz zrobili nam zaocznie mimo braku takiej prośby (a sąd był blisko)
~Agnieszka

Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny