czy nadal należy się zasiłek rodzinny na to dziecko

Wybrane tematy:
Wzory decyzji Wzory wniosków o świadczenia rodzinne - UKRAINA Zmiana wysokości świadczenia pielęgnacyjnego ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT - PRZECZYTAJ! kwestia ŚP dopytanie Kiedy wypłacacie świadczenie rodzinne ??
ODPOWIEDZ
Ewasjana
Podinspektor
Posty: 1783
Rejestracja: 24 mar 2015, 11:00
Zajmuję się: ŚR
Kontakt:

czy nadal należy się zasiłek rodzinny na to dziecko

Post autor: Ewasjana »

pani pobiera zr na córkę, która właśnie urodziła dziecko. ta córka nie ma zasądzonych alimentów, więc nie otrzyma zasiłków rodzinnych. czy w związku z tym ta matka/babka może nadal pobierać zr na tą córkę, która urodziła, skoro tamta póki co z zr na własne dziecko nowonarodzone nie skorzysta?
Bk
Awatar użytkownika
kb
VIP
Posty: 7452
Rejestracja: 02 lut 2007, 15:50
Zajmuję się:
Lokalizacja: najładniejsza:), Polska
Kontakt:

Re: czy nadal należy się zasiłek rodzinny na to dziecko

Post autor: kb »

jeśli ta córka jest pełnoletnia, to sam fakt, że posiada własne dziecko, powoduje, że trzeba ją wykluczyć z rodziny matki, a skoro nie może już być w składzie rodziny, to i świadczenia na nią nie mogą przysługiwać
ODPOWIEDZ