Czy należy się dodatek na rozpoczęcie roku?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 11 wrz 2019, 11:36

Pani ma niepełnosprawne dziecko, lat 7- rocznik 2012., dziecko chodzi do przedszkola terapeutycznego. Czy należy się dodatek na rozpoczęcie roku szkolnego?
zocha1234
Referent
Posty: 212
Od: 14 mar 2017, 12:22
Zajmuję się: ŚW


Napisano: 12 wrz 2019, 10:22

Art. 14. [Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego]
1. Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego przysługuje matce lub ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka albo opiekunowi prawnemu dziecka, a także osobie uczącej się na częściowe pokrycie wydatków związanych z rozpoczęciem w szkole nowego roku szkolnego.
1a. Dodatek przysługuje również na dziecko rozpoczynające roczne przygotowanie przedszkolne.

Czyli jeśli dyrektor przedszkola wystawi zaświadczenie że dziecko realizuje roczne przygotowanie przedszkolne nie ma podstaw od odmowy.
Różaa
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 276
Od: 29 sie 2016, 14:49
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny