ops33 pisze: ↑30 kwie 2020, 14:47Pytanie czy nie zrozumiałaś tucix tego co było mówione na tym szkoleniu czy głupot nawygadywał szkolący, bo bzdur nawypisywałaś.
"np. Panu się skończyło orzeczenie 31.12.2019. Muszę się dowiedzieć, czy złożył wniosek na komisję. Jeśli nie złożył to już po ptakach. Jeśli złożył i nie dostał nowego orzeczenia to musi szybko złożył wniosek i przyznajemy od miesiąca złożenia wniosku, na podstawie starego orzeczenia, które zostało wydłużone."
Jak orzeczenie skończyło się w okresie od 9 grudnia 19 r. do 7 marca 20 r. i nie został w tym okresie złożony wniosek o kolejne orzeczenie, to nie ma żadnego wydłużania starego orzeczenia i tym samym przyznawania jakichkolwiek świadczeń na podstawie rzekomo wydłużonego orzeczenia. Bo ta sytuacja nijak nie mieścić się w zakresie art. 15h ust. 1 pkt 1 specustawy.
W takim przypadku może być tylko i wyłącznie zwykłe przyznanie świadczenia na wniosek strony jak taki wniosek złoży wraz z kolejnym orzeczeniem - musi mieć więc kolejne orzeczenie i wtedy normalna procedura z art. 24 śr
Ludzie jak wół wam opisali wszystko w komunikacie z 6 kwietnia, czytajcie to, stosujcie a nie jakichś pseudoszkolących co wam głupot nawygadują słuchacie
Czemu niektórzy jesteście tacy nieprzyjemni? Tak było to szkolenie z Panem M. Osobiście się go pytałam. Tak jak mówisz ops33, jeśli wniosek na komisję nie był złożony to nie wydłużamy tego orzeczenia. Przecież tak napisałam....że wtedy jest po ptakach...?

Więc co zrobić, jeśli osoba złożyła wniosek na komisję i nie dostała nowego orzeczenia i np. skończył jej się ZP z końcem lutego 2020r?? Przecież w art. 15h ust. 1 pkt 1 wyraźnie jest napisane, że orzeczenie, które straciło ważność w okresie od 9 grudnia 2019 do 7 marca 2020 (pod warunkiem zlożenia wniosku) zachowuje ważność do upływu 60 dni....id itd.