Czy porównując czynsz do stawki gminnej i stosując czynniki zwiększające stawkę czynszu mam tu na myśli głównie łazienkę, u właściciela lokalu pytacie go czy ma łazienkę i jeżeli mówi, że ma to wtedy stosujecie czynniki zwiększające stawkę czynszu? Czy prosicie go o akt notarialny i wtedy gdy jest napisane w akcie notarialny, że jest łazienka to wtedy stosujecie czynniki zwiększające stawkę czynszu? A jeżeli jest napisane, że nie ma, to wtedy nie zwiększacie?
Ali_______ jako urzędnikowi od dodatku należy przypomnieć, że ma zwyczajnie odczytać gotową całkowitą kwotę potwierdzoną przez zarządcę. Rola urzędnika sprowadza się w zasadzie do porównania z odpowiednim czynszem gminnym odpowiedniej części potwierdzonej kwoty wydatków. W sumie nie do niego należy zaprzątać sobie głowę podanymi szczegółami.
Jeśli jednak Ala_______ pyta jako zarządca, to wypada zauważyć, że obowiązkiem zarządcy jest ustalić wszystko zanim powstanie najem.
zarządca we wniosku wykazał tylko wydatki na mieszkanie, we wniosku nie jest wykazane czy klient ma łazienkę czy nie!!! dlatego pytam czy mam sie pytać klienta czy ma łazienkę czy sprawdzać to w akcie notarialnym???
u nas stawka wyjściowa jest 4,08 zł z uwzględnieniem czynników podwyższających i obniżających i np. za brak c.o. mam obniżenie 3% i a za wyposażenie w instalacje wodną podwyższenie 10%. i dla takiego wnioskodawcy stawka gminna to 4,37
wiem, że muszę zrobić zgodnie z uchwałą rady miasta, ale chodzi mi tylko o tą łazienkę, czy pytacie Klienta czy ma łazienkę, czy sprawdzacie w akcie notarialnym, czy jest tam wpisana ta łazienką, żeby zastosować czynnik podwyższający?