Nie ma czegoś takiego. Ryczałt jest częścią dodatku mieszkaniowego która przysługuje gdy lokal mieszkalny nie jest wyposażony w instalację C.O, CCW lub gazu przewodowego. Jeśli są wszystkie te instalacje to nie ma ryczałtu wówczas w orzeczeniu dajesz tylko sam dodatek mieszkaniowy. Ryczałt może co najwyżej iść na konto wnioskodawcy, jeśli ten napisał stosowne oświadczenie, wówczas w orzeczeniu piszesz tylko, że będzie wpływał na konto wnioskodawcy ale samego ryczałtu przyznać nie można.
Tylko że w tym przypadku brak jest wydatków za ostatni miesiąc bo klient od 1 lipca mieszka w tym domu ( dom stał nieużytkowany przez kilka lat i teraz właścicielak się wprowadziła). Ale jeszcze żadnych kosztów nie zdążyła ponieść. Dom nie jest wyposażony w instalację c.w., c.o. i gazu. Dlatego też naliczyłam same ryczałty, ale nie wiem jak w tym przypadku napisać decyzję.
Jeśli nie ma wydatków to nie należy się dodatek. Dodatek mieszkaniowy to różnica między wydatkami za ten lokal w danym miesiącu a określonym % dochodów. Nie ma wydatków nie pomocy bo niby na co skoro żadnych kosztów nie poniesiono.
Niektórym zdaje się mylą obowiązujące zasady.
W szczególności brak poniesionych (na razie) opłat nie wyklucza dodatku, zawsze należy brać pod uwagę opłaty do poniesienia (obowiązek poniesienia); także ryczałty na opał jakby mylą się z wydatkami na ten cel.
bier1 pisze: jak w tym przypadku napisać decyzję.
Moim zdaniem ZWYCZAJNIE, czyli jak w każdym innym przypadku (!).
Gdyby nawet wychodził sam ryczałt na opał (w co lekko wątpię), to przecież można napisać przykładowo: przyznaję dodatek, na który składa się ryczałt na opał w kwocie ...