Witam z góry dzieki za jakakolwiek poradę. Co zrobić z dlużnikiem, który co roku przychodzi na wywiad jest osoba zchorowaną ma niewielka rentę cały czas się leczy nie może podjać innej dodatkowej z tego tytułu pracy. komornik na poczet alimentow zabiera mu czesc z tej naprawde bardzo niskiej renty. co miesic przychodzi z gminy wierzycielki zwrot tych 20% jednak kwota jaka co miesic jest wplacana od komornika nie pokrywa tych 50% bieżąco ustalonych alimentó (alimenty w wysokosci 700 zl komornik mu potraca niecale 200 zł)( z tego 20%, 20% i 60%) czy dalej uznac go za uchylajacego sie od zobowiazan i podjac wszystkie zwiazane sie z tym działania. Nie wiem jak to traktowac czy jesli przychodzi na wywiady i cos wplaca to juz sie nie uchyla czy musi byc ten rygor te 50%.
Przecież tj. jasno i wyraźnie napisane w ustawie i wynika z k.p.a. Jeśli dłużnik zgłosił się na wywiad i złożył oświadczenie majątkowe - decyzja podlega uchyleniu. Wyjątek: Jeśli jest informacja komornika, że nie spełnił przesłanki "50% zasądzonych alimentów co miesiąc w ciągu 6 ostatnich miesięcy" - organ jest zobowiązany podjąć dalsze działania wynikające z ustawy. Jeśli takiego pisma nie ma, a wynika to tylko z wiedzy organu - decyzja i tak podlega uchyleniu.
nie płaci, miedzy innymi dlatego była wydana decyzja o uchylaniu. Decyzja nie jest prawomocna, stawił się na wywiad. czyli rozumiem nie mozna uchylić tylko dlatego ze przyszedl musi jescze placic?