Dochód osoby do zasiłku celowego która ma potrącane 70% świa - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 06 cze 2018, 11:53

Witam. Pan X od kilku lat jest umieszczony w DPS. W tym miesiącu wystąpił do naszego OPS z wnioskiem o pomoc w formie zasiłku celowego. Z jego świadczenia jest potrącane 70% na pobyt w DPS. Którą kwotę jego świadczenia powinnam przyjąć wydając decyzję: tą przed potrąceniem na opłatę zaDPS czy po potrąceniu.
ewaewa
Stażysta
Posty: 184
Od: 05 cze 2017, 9:26
Zajmuję się: PS

Napisano: 06 cze 2018, 12:01

DPS i zasiłek celowy?? Art. 58 ust. 1??
Solitudo cordis,
Solitudo animae
Ojciec76
VIP
Posty: 1818
Od: 09 gru 2010, 9:31
Zajmuję się: PS i reszta w zależności od problemu
Lokalizacja: warmia, mazury

Napisano: 06 cze 2018, 12:15

Tak, tak. Ale obecnie trafił z DPS na internację do szpitala.
ewaewa
Stażysta
Posty: 184
Od: 05 cze 2017, 9:26
Zajmuję się: PS

Napisano: 13 cze 2018, 10:41

Podbijam temat
ewaewa
Stażysta
Posty: 184
Od: 05 cze 2017, 9:26
Zajmuję się: PS

Napisano: 13 cze 2018, 10:51

Dajesz celówkę a jego dochodem jest cała kwota stałego.Tu nie interesuje Cię 70%.
ttt
Podinspektor
Posty: 1151
Od: 10 paź 2017, 10:58
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 13 cze 2018, 10:54

Pan ma rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny. Jeśli wezmę całość świadczeń wydaje decyzje na specjalny zasiłek celowy jeśli odliczam od dochodu 70% wtedy załapuje się na zwykły zasiłek celowy. Dlatego pytam.
ewaewa
Stażysta
Posty: 184
Od: 05 cze 2017, 9:26
Zajmuję się: PS

Napisano: 13 cze 2018, 10:58

Liczysz pełne kwoty, które są jego dochodem. Przecież z tego 70% to jego dochód. To jest jasne jak słońce nie łam głowy. Posłuchaj starej wygi.
ttt
Podinspektor
Posty: 1151
Od: 10 paź 2017, 10:58
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 13 cze 2018, 11:00

Posłucham :) Ale miałam taką niepewność choć w ustawie jest jasno napisane co odliczamy od dochodu. Sugerowałam się tym, że niektórzy odliczają od dochodu np. opłacane składki KRUS, stąd moje pytanie.
ewaewa
Stażysta
Posty: 184
Od: 05 cze 2017, 9:26
Zajmuję się: PS

Napisano: 13 cze 2018, 11:03

Napewno art.8 ust.3 tego nie przewiduje.Powodzenia.
ttt
Podinspektor
Posty: 1151
Od: 10 paź 2017, 10:58
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 13 cze 2018, 11:29

Dziękuje :)
ewaewa
Stażysta
Posty: 184
Od: 05 cze 2017, 9:26
Zajmuję się: PS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x