"W trakcie prowadzenia działalności może zdarzyć się sytuacja, gdy koszty uzyskania przychodu przewyższają osiągnięte przychody. W takim wypadku w momencie wyliczenia zaliczki na podatek dochodowy nie wyjdzie kwota do zapłaty – wówczas jest to tzw. zerowa zaliczka na podatek dochodowy."...takie cos wygooglałam ...a to działalność na zasadach ogólnych?
a jak masz podany przychód....na podstawie zaświadczenia czy jak? Na ryczałcie nie ma chyba opcji by wyliczyć dochód z tabelki...przy zerowym podatku więc ...
napisała kobieta na oświadczeniu przychód w poszczególnych miesiącach i stawkę podatku 0
no ale nie wiesz jak się rozlicza ...art. 3 ust
5.
Wysokość dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, w przypadku prowadzenia działalności opodatkowanej na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2647, z późn. zm.), ustala się na podstawie oświadczenia wnioskodawcy lub zaświadczenia wydanego przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego.
6.
Wysokość dochodu z działalności podlegającej opodatkowaniu na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 2022 r. poz. 2540 oraz z 2023 r. poz. 1059) osiąganego w okresie 3 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego ustala się, przyjmując dochód miesięczny w wysokości 1/12 dochodu ogłaszanego corocznie w drodze obwieszczenia ministra właściwego do spraw rodziny, o którym mowa w art. 5 ust. 7a ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych. Roczną wysokość przychodu z działalności podlegającej opodatkowaniu na podstawie przepisów ustawy, o której mowa w zdaniu pierwszym, przyjmuje się jako czterokrotność przychodu osiągniętego przez wnioskodawcę w okresie 3 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku.