dochodzenie do standardów

Wybrane tematy:
ŚDS a wywiady środowiskowe po 15.11.2021 JAK LICZYĆ FREKWENCJĘ W KLUBIE SENIORA Obok Lasu - dom opieki dla osób starszych Czy mogę skierowac do ŚDS klub seniora - czy może tam być oddelegowany pracownik socjalny OPS? ŚDS- likwidacja odpłatności a waloryzacja
ODPOWIEDZ
kolombi

dochodzenie do standardów

Post autor: kolombi »

Mam pytanie czy w wskaźniku zatrudnienia (dochodzenie do standardów), wpisujecie też etat kierownika, w moim odczuciu powinno się wpisywać tylko pracowników którzy faktycznie w zakresach obowiązków mają prowadzenie zajęć lub działania terapeutyczne, a kierownicy jako tako mimo że często prowadzą te zajęcia nie mają takiego przymusu więc w wskaźniku zatrudnienia nie powinno się ujmować kierownika. Co myślicie?
~Gosia

Re: dochodzenie do standardów

Post autor: ~Gosia »

Niestety, kierownik też musi być wliczany do wskaźnika
Słubice

Re: dochodzenie do standardów

Post autor: Słubice »

Sama nie wiem ale jeżeli kierownik nie ma w zakresie czynności prowadzenia zajęć to chyba nie bardzo można go włączać
Joaśka 36

Re: dochodzenie do standardów

Post autor: Joaśka 36 »

wlicza się. niestety mimo faktu że nie prowadzi bezpośrednio zajęć, przelicznik 5/1 dla U i 7/1 dla P/Ps dotyczy pracownika, kiedyś dotyczyła tylko terapeuty (ilość uczestników)i tak w ośrodku dla 30 osób z niepełnosprawnością intelektualną było 6 terapeutów, 2 rehabilitantów, kierownik i na pół etatu muzykoterapeuta i pielęgniarka więc pracował 11 osób na 30. Kiedy tylko zmiana przyszła zwolniono zgodnie ze standardami "nadprogramowych" pracowników.
ODPOWIEDZ