Dodatek a nie zamieszkiwanie w lokalu - Dodatki mieszkaniowe

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Napisano: 25 cze 2021, 7:59

Wnioskodawczyni otrzymał w marcu tego roku dodatek mieszkaniowy. Później został przeprowadzony wywiad środowiskowy, który poddał wątpliwość fakt zamieszkiwania tej osoby w lokalu mieszkalnym. Jak wynika z poczynionych dodatkowo ustaleń dzieci, które wnioskodawczyni wskazała, że mieszkają razem z nią uczęszczają do szkoły podstawowej w innej miejscowości oddalonej o 200 km od miejsca zamieszkania. Poza tym mieszkanie w zasadzie wyglądało na nie zamieszkałe. Problem w tym, że wnioskodawczyni zaprzecza, że mieszka w innej miejscowości. Twierdzi, że często wyjeżdża do rodziny z dziećmi. Oczywiście w trakcie wywiadu zarówno dzieci jak i wnioskodawczyni była w mieszkaniu.

Czy jest podstawa do odstąpienia od dodatku mieszkaniowego? Chodzi mi o podstawę prawną? Czy można uznać, że dzieci w okresie składania wniosku nie mieszkały z wnioskodawczynią bo uczęszczają do szkoły 200 km od miejsca lokalizacji mieszkania (czy jakimś wytłumaczeniem może być nauka zdalna w okresie pandemii)?

Proszę o pomoc, podpowiedź. Może ktoś miał podobną sytuację. U mnie w pracy zdania w tym zakresie są podzielone. Jedni twierdzą, że konieczne jest stałe zamieszkiwanie w lokalu, żeby otrzymywać dodatek. Inni natomiast twierdzą, że przyznanie dodatku nie jest związane z koniecznością stałego zamieszkiwania ale wystarczy fakt zajmowania lokalu czyli posiadanie tytułu prawnego do lokalu i bywanie w nim. Natomiast nikt nie potrafi wskazać podstawy prawnej do cofnięcia dodatku.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
AnDk
Praktykant
Posty: 48
Od: 24 maja 2021, 9:49
Zajmuję się: DM



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x