dodatek mieszkaniowy a DPS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 27 lut 2014, 16:17


Opiekun prawny (osoby całkowicie ubezwłasnowolnionej ) złożył wniosek o dodatek mieszkaniowy, wskazując w gospodarstwie domowym jedną osobę- tą ubezwłasnowolnioną, która posiada tytuł prawny do tego lokalu, jednakże jest umieszczona w domu pomocy społecznej i tam od kilku miesięcy przebywa. Czy w takich sytuacjach należy przyznać dodatek mieszkaniowy?
~Ania


Napisano: 27 lut 2014, 16:46

chętnie poczytam wypowiedzi na ten temat...
sama uważam, że jesli w mieszkaniu są inne osoby to nie byłoby problemu i wtedy osoby tej bym nie wliczała, bo zapewne nie płacono by także za nią za śmieci czy wodę, ale rodzi się problem jeśli ta osoba jest samotna...za mieszkanie trzeba płacić a poza tym chyba z góry nie założono, że będzie w DPS do śmierci, więc hipotetycznie może do domu wrócić...
~ladybird

Napisano: 03 mar 2014, 11:52

przypadku takiego nie miałem, ale wg mnie nie ma xszans na przyznanie dodtaku m. w takim przypadku. Z bardzo prostego powodu. Nie mieszka i nie gospodaruje faktycznie w lokalu co do którego stara się o dodatek. Skoro jest wiedza, że właściciel przebywa w DPS, a jest to placówka stacjonarna, wiadomo więc, że mieszka i przebywa stale gdzie indziej, tj. poza lokalem, co do którego wnosiłaby o dodatek m.
Kto wie, może są jednak inne interpretacje takiego przypadku. Tyle ponadnormalnie prawnych przypadków chodzi po ludziach...
~ps

Napisano: 03 mar 2014, 15:45

Najpierw wyjaśnić na jak długo ten DPS. Jeśli odmówimy dodatku, to tak jakbyśmy skazywali na dożywotni pobyt, bo potencjalnie grozi utrata mieszkania głównie z racji zadłużenia.
~jh

Napisano: 03 mar 2014, 15:50

Czasowe przebywanie poza lokalem, w którym zamieszkuje (przebywa z zamiarem stałego pobytu) osoba ubiegająca się o dodatek mieszkaniowy na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych, spowodowane odbywaniem kary pozbawienia wolności, czy tymczasowym umieszczeniem w DPS itp. nie wyklucza możliwości przyznania tego świadczenia.
~Mała


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny