dylemat z orzeczeniem - Świadczenia rodzinne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Napisano: 02 cze 2015, 14:26

Mam dylemat z orzeczeniem, gdzie ustalony stopień to umiarkowany a w punkcie IV niepełnosprawność istnieje od- 21 roku życia w punkcie V ustalony stopień istnieje od- 2015r.Czy osoba z takim orzeczeniem kwalifikuje się do zasiłku pielęgnacyjnego?
aneta83


Napisano: 02 cze 2015, 17:39

witam, należy dopytać i udokumentować czy ta osoba uczyła się, czy studiowała w tym roku, w którym była orzekana, jeśli to był absolwent szkoły sredniej, to rok szkolny do końca sierpnia. ważny miesiąc powstania niepełnosprawności. zwykle karta informacyjna ze szpitala, jesli to był wypadek itp.
zazula

Napisano: 03 cze 2015, 9:30

nauka w przypadku zasilku pielegnacyjnego nie ma nic do rzeczy:) przy umiarkowanym stopniu niepelnosprawnosc musi powstac w wieku do ukonczenia 21 roku zycia...wiec jesli w tym przypadku niepelnosprawnosc powstala "od 21 roku zycia" to ja bym zalozyla,ze "zmiescila sie w terminie";-) bo 21 rok zycia zaczyna sie po skonczeniu 20-tego:) i caly 21 rok to bedzie przed ukonczeniem 21 -go :)
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7452
Od: 02 lut 2007, 15:50
Zajmuję się:
Lokalizacja: najładniejsza:), Polska



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x