Witam proszę o pomoc a mianowicie dla Pani X zostało przyznane świadczenie pielęgnacyjne na córkę do dnia 31-07-2015r. ( orzeczenie było do dnia 11-07-2015r.) Dnia 22-05-2016r. ZUS poinformował że Pani X rozpoczęła działalność gospodarczą od dnia 13-07-2016r.
Pytanie czy Pani X powinna zwrócić pieniądze od 13-07-2015r. za świadczenie pielęgnacyjne ( dochodu nie posiadała cały czas była na stratach).
TOM mam jeszcze jeden przypadek kobieta jest rodziną zastępczą nie spokrewnioną pobiera na świadczenie pielęgnacyjne na dziecko To dziecko jest niepełnoletnie ma 17 i urodziło własne dziecko na które stara się o świadczenie rodzicielskie i mam pytanie czy należy jej się zasiłek rodzinny na to dziecko?