Jak się zachować?

Wybrane tematy:
socjoterapia Opieka prawna nad małoletnią wychowanką w ciąży Zwolnienie dziecka z placówki opiekuńczo- wychowawczej urlopowanie wszystkich wychowanków z placówki... Alimenty ponowne umieszczenie w POW odpłatność za pobyt pensjonariusza w ZOL
ODPOWIEDZ
~początkująca

Jak się zachować?

Post autor: ~początkująca »

Witam! Nie jestem pierwszej młodości, ale dopiero w tym roku sytuacja zmusiła mnie do pracy w placówce (wcześniej świetlica środowiskowa). Piszę zmusiła co nie znaczy, że nie lubię swojej pracy. Przydzielono mnie na grupę najstarszych (zastępstwo)i za dwa tygodnie jedna z wychowanek kończy 18 lat. Nie wiem jak się zachować tzn. kupować jej prezent, czy nie? Wiem, że te dzieci są bardzo pazerne i chciałyby coś konkretnego, markowego, a mnie raz to nie stać, dwa nie mam zamiaru ich rozpieszczać. Myślę raczej o jakimś upominku, ale nie wiem co. Podpowiedźcie mi proszę, bo panna zainteresowań to nie ma żadnych, nie znam jej aż tak dobrze (pracuję z nią od sierpnia)
~ale jaja

Re: Jak się zachować?

Post autor: ~ale jaja »

A co na top inni wychowawcy z którymi pracujesz? Czemu nie zapytać jakie są zasady tego domu - jak się obchodzi urodziny? Może wszyscy się składają i robią fetę a może każdy daje symboliczne życzenia i nie ma co wyróżniać kogoś szczególnie. Mnie się wydaje że w tej kwestii odpowiedzi najlepiej szukać wśród swoich.
~mira

Re: Jak się zachować?

Post autor: ~mira »

u mnie prezenty na urodziny dzieci dostaja od p.dyr ona decyduje co komu dac i jaki to ma byc to prezent.wychowawcy staraja sie przygotowac z innymi wychowankami tort,ciasto,napoje,milą atmosfere
~Marcin

Re: Jak się zachować?

Post autor: ~Marcin »

Witam. To nie tak, że dzieciaki są u nas pazerne. Większą przyjemność sprawia im to, że się o nich pamięta. Wychowawcy przygotowują cała imprezę, ciasto, tort, słodycze. To oni znając dzieciak proponują rodzaj prezentu. Dyrektor się w to nie wtrąca. Tak jak napisał ale jaja szukaj wśród swoich. Pozdrawiam.
~początkująca

Re: Jak się zachować?

Post autor: ~początkująca »

Już wiem, że każdy przychodzący na imprezę wychowawca kupuje drobny upominek. Mamy kucharkę więc to ona przygotowuje poczęstunek. Podpowiedźcie mi co kupić
~ale jaja

Re: Jak się zachować?

Post autor: ~ale jaja »

Kup jej rękawiczki tylko nie pytaj jakie :)
~S

Re: Jak się zachować?

Post autor: ~S »

Doładuj dziewczynie konto w komórce.
~S

Re: Jak się zachować?

Post autor: ~S »

Następny świetny wątek umiera.Pomóżcie początkującej.Jakie prezenty kupujecie i skąd bierzecie pieniądze,żeby nie okradać własnej rodziny.
ODPOWIEDZ