Jaka pomoc dla bezdomnej

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 27 paź 2013, 15:59

Pani X, ostatni stały meldunek w naszej gminie, znalazła się z dwunastoletnim dzieckiem w schronisku w miejscowości Y poza naszą gminą. Bez dochodu, bezrobotna. Proszę powiedzcie, czy oprócz pokrycia kosztów schroniska (dwie osoby a więc koszt spory) mamy obowiązek obligo przyznania innych zasiłków??? Schronisko zapewnia w ramach kosztów wyżywienie etc, ale Pani złożyła prośbę o okresówkę. Gmina Y przysłała do nas wywiad celem wydania decyzji. Jak tak dalej pójdzie to będzie koncert życzeń, za chwilę złoży na celówki itd. Dla nas to duży koszt, zapłacić za dwie osoby ok. 1500zł i jeszcze przyznawać zasiłki np. okresowy 456,-zł. Zgrozo!!! Zje nam cały budżet do końca roku! Jak sobie z tym radzicie proszę napiszcie!!!
~nadia


Napisano: 29 paź 2013, 16:44

a moze do pracy?, FA, ZR, i inne mozliwosci, alimentacja dziadków?kontrakty...
~ale numer

Napisano: 29 paź 2013, 22:41

Jeżeli jest na Waszym terenie placówka pomocowa, to zaproście rodzinę do miasta rodzinnego. Nie będziecie musieli ponosić kosztów w innym ośrodku.
Jeżeli Ośrodek przyjął Ww. bez waszej zgody- skierowania to bierze za to odpowiedzialność łącznie z pokryciem kosztów pobytu.
Najlepiej określi to radca prawny
~Mek

Napisano: 05 lis 2013, 13:10

Mek - nie w przypadku gdy była pilna potrzeba zabezpieczenia dziecka, nie pisz głupot - radca prawny to nie wyrocznia...
płać jedynie koszty pobytu i wyżywienia, poproś o zawarcie IPWB lub kontraktu na podjęcie działań związanych z alimentami jeżeli nie ma lub świadczeń rodzinnych, dodatkowo prace społecznie użyteczne, roboty publiczne, CIS w nowym naborze...
~młoda

Napisano: 05 lis 2013, 21:27

młoda nie szalej-spokojnie, nie wiesz czy to była sprawa pilna, czy kobieta z dzieckiem to wędrowniczki, nie ma tych danych, nie piszmy scenariusza.
Przeczytaj zapytanie! A radca jeżeli nie ma innej osoby do pomocy wyjaśni prawnie, że Osrodki nie muszą finansować kosztów pobytu w Schronisku osobe nie skierowane. A działania inne jak CIS itp. to normalne. Najważniejszy jest lokal, a może pierwsze złożenie wniosku o lokal socjalny co?

~Mek

Napisano: 05 lut 2014, 14:53

zgadzam się z mek
~ola

Napisano: 07 lut 2014, 15:39

Można przyznać ale to w zależności jakimi środkami dysponujecie np:
- zasiłek okresowy z tym że można by było zobowiązać Panią do złożenia oświadczenia aby 70 % zasiłku przekazywać wg rachunku na konto schroniska, a pozostałą część przesyłać jej przekazem pocztowym ( jesli schronisko znajduje się poza Waszą gminą/miastem) bądź w kasie - to już Wasza decyzja.
- zasiłek celowy na pokrycie kosztów dożywiania wg nowego programu i też nie do ręki tylko wliczyć w fakturę.

Czyli ogólny koszt pobytu w schronisku tak jak zasiłek celowy pomniejszyć o 70% zasiłku okresowego i zasiłku celowego na pokrycie kosztów dożywiania.

~Ja

Napisano: 07 lut 2014, 15:46

U nas jesli tak jest przyznawane to wymagamy aby na fakturze znajdywał się zapis.
F-ra czy rachunek za pobyt Pani z dziećmi jest wystawiona w taki sposób - Pobyt w schronisku
Pani X - 31 dni x 18 zł
Dziecko X - 31 x 14 zł itd
suma
dożywianie
Pani X - 31 dni x 10 zł
Dziecko X - 31 x 8 zł itd
suma
70 % zasiłku okresowego - ....... zł


podsumowanie f-ry ...............


Albo ogólny koszt za pobyt, a wówczas sami sobie fakturę opisujemy.
~Ja

Napisano: 08 lut 2014, 1:54

Dziewczyno, to nie samowolka, jak nie rozumiesz to radca prawny w tych sprawach. Powodzenia, oraz swoich potrzeb dla klienta.
~MEK


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny