KDR a Vat (Zwolniona czy Nie podlega ust. O Vat ?)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 18 mar 2019, 18:56

Prosze o pomoc czy Kartę Dużej Rodziny ujmujecie w Rejestrze Vat ?
Czy KDR jest ze stawką zwolnioną czy wogóle nie podlega ustawie o Vat ?
Marta W.
Praktykant
Posty: 5
Od: 18 mar 2019, 18:39
Zajmuję się: Księgowość


Napisano: 19 mar 2019, 9:07

Rozumiem, że chodzi o wpłaty np. za wydanie duplikatu KDR? Ja nie ujmuję tego w rejestrze VAT.
Paulinka z GOPSu
Referent
Posty: 341
Od: 24 paź 2017, 14:38
Zajmuję się: Księgowość

Napisano: 24 mar 2019, 22:57

Ja też tego nigdy nie ujmowałam, od marca 2019 są pewne zmiany mianowicie nie tylko dyplikat bedzie odpłatny... Samo wydanie karty bedzie odpłatne ... czy to coś zmieni?
Marta W.
Praktykant
Posty: 5
Od: 18 mar 2019, 18:39
Zajmuję się: Księgowość

Napisano: 25 mar 2019, 9:37

Marta W. pisze:Ja też tego nigdy nie ujmowałam, od marca 2019 są pewne zmiany mianowicie nie tylko dyplikat bedzie odpłatny... Samo wydanie karty bedzie odpłatne ... czy to coś zmieni?

Wydanie drugiej formy karty będzie odpłatne, prawda? Czy coś jeszcze?
Paulinka z GOPSu
Referent
Posty: 341
Od: 24 paź 2017, 14:38
Zajmuję się: Księgowość

Napisano: 25 mar 2019, 10:29

Wniosek z artykułu ISP:

Ukształtowanie się powyższej linii orzeczniczej potwierdza konieczność zmiany rozliczeń podatkowych jednostek samorządu terytorialnego, traktujących dotychczas opłaty, o których mowa w przytoczonych wyżej wyrokach, jako zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r., zamiast jako niepodlegające w ogóle opodatkowaniu tym podatkiem. Ma to między innymi wpływ na poprawne ustalenie tzw. prewspółczynnika oraz obliczenie właściwej proporcji dla odliczenia podatku VAT. Oznacza to, że zgodnie z art. 86 ust. 2a i n. ustawy o VAT, powyższe czynności powinny być traktowane jako przychody z działalności niebędącej działalnością gospodarczą.


https://isp-modzelewski.pl/serwis/czynn ... orialnego/


a zatem uwaząjcie na szkolenia, na których wykładowcy mówią Wam o VTA zwolniony....bo to ich błąd.
TWoj
Podinspektor
Posty: 1130
Od: 10 maja 2016, 15:48
Zajmuję się:

Napisano: 26 mar 2019, 22:54

Zatem rozumiem , iż prawidłowym jest traktowanie odpłatnisci za KDR jako niepodlegające ...
Marta W.
Praktykant
Posty: 5
Od: 18 mar 2019, 18:39
Zajmuję się: Księgowość

Napisano: 26 mar 2019, 23:09

ja mam, że nie podlega VAT - tak też ten dochód przedstawiłam w piśmie do Urzędu Gminy
AgnieszkaOK
Praktykant
Posty: 5
Od: 26 mar 2019, 22:42
Zajmuję się: księgowość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny