Art 7 ust.3 - Jak ten chłop poszedł do roboty po roku 2014, powiedzmy w marcu 2015, to musi przynieść zaświadczenie o swoim dochodzie za miesiąc kwiecień 2015 i to jest jego obecny dochód (jeśli trwa).
Art. 18 ust. 6 - Jak baba tego chłopa teraz bierze rodzinne, a on siedzi w domu, ale postanawia ulżyć babie i bierze się do roboty, powiedzmy od 1 lipca 2016 i przez to przekroczą kryterium, to tej babie nie będzie przysługiwało świadczenie od 1 września 2016 (ze względu na art. 7 ust. 3 )
Pierwszy przepis mówi o tym, jak ustalamy dochód, a drugi od kiedy świadczenie nie przysługuje, gdy przekroczone będzie kryterium.
Starałem się...
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne. Albert Camus
nowa500 pisze:czy ktoś wytłumaczy jak chłopu na granicy kiesy uchylamy prawo do swiadczeń art. 7 ust. 3 a kiedy art. 18 ust. 6??
najprościej? oba stosujemy jednocześnie w przypadku jaki opisał noteev w tym drugim przypadku
art. 7 ust. 3 uzysk za jaki miesiąc a art. 18 ust. 6 od kiedy uchylenie w przypadku przekroczenia dochodu
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta „Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes