Dłużnik otrzymał decyzję o uznaniu za dłużnika alimentacyjnego, następnie wniosek do Prokuratury i Starostwa. Po otrzymaniu zawiadomienia o wszczęciu postępowania w sprawie zatrzymania prawa jazdy dłużnik przyszedł na wywiad lecz nie płacił min.50% w okresie ostatnich 6 m-cy, więc nie mogłam napisać wniosku o zwrot prawa jazdy. Starostwo prawo jazdy zatrzymało, lecz dłużnik się odwołał od decyzji Starosty do SKO.
Mam więc pytanie czy w momencie gdy dłużnik przyszedł na wywiad i nie udokumentował 50%, ani nie utracił statusu dłużnika, to za jakiś czas (domniemanie 6 m-cy):
1. sama sprawdzam czy już na bieżąco płaci i występuję z zapytaniem do komornika,
2. zostawiam i czekam aż dłużnik przyjdzie ponownie z informacją że już płaci (przynosi stosowne zaświadczenie od komornika lub piszę do komornika o potwierdzenie że płaci)?
Proszę o pomoc. PILNE.