Konkurs Dolnośląski Pracownik Socjalny Roku - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 12 wrz 2014, 10:13

Obrazek

KONKURS DOLNOŚLĄSKI PRACOWNIK SOCJALNY ROKU 2014

Już trwa druga edycja konkursu na Dolnośląskiego Pracownika Socjalnego Roku. Jego celem jest wzmocnienie roli i prestiżu pracy socjalnej a także poprawa wizerunku pracownika socjalnego w społeczeństwie jak również integracja i wzmocnienie osób i podmiotów pracujących w obszarze pomocy społecznej.

Poprzez organizacje Konkursu DFPS chcę wpływać na kształtowanie wizerunku kadry pomocy społecznej, nawiązywanie kontaktów interpersonalnych i budowanie sieci wzajemnego wsparcia, motywowanie do pozytywnej zmiany oraz do aktywnej pomocy społecznej.

Szczegóły dotyczące Konkursu:
http://dfps.pl/news/wydluzeniu-terminu- ... jalny-roku

Termin składania wniosków wydłużono do 10 października 2014r.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Biurem Dolnośląskiego Forum Pomocy Społecznej.
Telefon: 71 796 30 00 wew.27
e-mail: [email protected]

Odpowiedzi na Państwa pytania udzieli Joanna Kowalska - Śliwa
DFPS

Napisano: 12 wrz 2014, 20:15

Konkurs „Dolnośląski Pracownik Socjalny Roku”
http://ops.pl/2014/09/konkurs-dolnoslas ... alny-roku/

Dawno, dawno temu organizowano również ogólnopolski konkurs Pracownik Socjalny Roku, pomysłodawcą była Fundacja SIC! z Poznania, która realizowała polsko-holenderski projekt MATRA SIC!, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Pracowników Socjalnych zorganizowano niegdyś 2-3 edycje tego konkursu.

Laureatką pierwszej edycji tego konkursu była Beata Kulesza (Rok 2005?)

W ramach realizowanego w latach 2003-2006, polsko – holenderskiego projektu MATRA SIC! Centrum Innowacji Społecznej (Social Innovation Centre), odbyło się wiele ciekawych spotkań, konferencji poświęconych problematyce pracy socjalnej. Przeprowadzono i opracowano m.in. ogólnopolskie badania ankietowe „50 pytań do pracowników socjalnych”, doszło do pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu Pracownik Socjalny Roku.

W ramach projektu realizowano również film o pracownikach socjalnych. 27 czerwca 2006 r. w Kinie Kameralnym w Gdańsku odbyła się prapremiera filmu dokumentalnego pt. „Zawód – Pracownik Socjalny”. Produkcję filmu sfinansowano ze środków Social Transformation Programme Central and Eastern Europe MATRA, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Holandii. Reżyserem filmu był Grzegorz Karbowski, natomiast jego pomysłodawcą i współtwórcą – dr Willem Blok, kierownik projektu Matra SIC!. Film ten przedstawia codzienną pracę pracowników socjalnych w Polsce. Oprócz pracowników z Lublina, Poznania, Elbląga czy Czerska w filmie zobaczyć można pracowników MOPS w Gdańsku: p. Monikę Brzozę – organizatora społeczności lokalnej oraz p. Martę Kamińską – Maślak – starszego pracownika socjalnego. Film zrealizowało „Video Studio Gdańsk”.

O projekcie
http://zalaczniki.ops.pl/sic/matra_sic_project.pdf
O filmie
http://wpis.irss.pl/filmy-o-pracownikach-socjalnych/
Andrzej

Napisano: 16 wrz 2014, 10:42

Plakat promujący II edycję Konkursu
http://ops.pl/wp-content/uploads/2014/0 ... S-DFPS.pdf
Andrzej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x