Pomóżcie! W sierpniu 2018 r. pani składa wniosek na dwoje dzieci. Jest po rozwodzie i na pierwsze dziecko ma alimenty, a drugie dziecko jest z nowym partnerem, który przebywał do 30.04.2019 r. za granicą. Dostałam decyzje z urzędu woj. o przyznaniu świadczenia na drugie dziecko do 30.04.2019 r. a w piśmie twierdzą że na pierwsze dziecko od 01.10.2018 r. do 30.09.2019 r. powinnam rozpatrzeć ja. Czy słusznie? Co ze składem rodziny i koordynacją?
Skład rodziny taki jaki Pani podała we wniosku. Skoro Pani jest w konkubinacie i ojciec pierwszego dziecka nie pracuje za granicą, to tak jak ustalił wojewoda. Koordynacja jest tylko na drugie dziecko, a Ty musisz wydać decyzję na pierwsze dziecko.
Dziękuję za pomoc. A dochód to powinnam przyjąć za okres składania wniosku czy rozpatrzenia? Bo wtedy pan był za granicą od lipca 2018 r. czyli uzyskany za sierpień czy stan na dziś kiedy rozpatrzę wniosek bo teraz już nie pracuje i jest w Polsce. Pierwszy raz mam taki trudny przypadek.