Miejsce interwencyjne w placówce socjalizacyjnej.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 08 lis 2019, 13:12

Witam, czy ktoś ma może doświadczenie w utworzeniu miejsce interwencyjnego (jednego lub dwóch) w 14-osobowej placówce socjalizacyjnej. Mamy taki plan, ale chcę trochę podpytać kogoś, kto przechodził takie formalności i ma doświadczenie od czego zacząć. Pozdrawiam.
sdkw
Praktykant
Posty: 1
Od: 08 lis 2019, 12:51
Zajmuję się: PS


Napisano: 12 lis 2019, 14:13

placówka o-w musi mieć określony typ zgodnie z ustawą w regulaminie placówki. i jest to pow typu(...) lub łączący zadania różnych typów. można przewidzieć ilość miejsc czy jakiś pokój do przyjęcia interwencyjnego ale to dyrektor bierze na siebie. generalnie jeśli placówka jest typu interwencyjnego i ma miejsce to ma obowiązek przyjęcia dziecka bez skierowania sądu i nie ma tu znaczenia określona liczba "miejsc interwencyjnych".
Proszę wziąć pod uwagę że charakter interwencyjny placówki znacząco będzie wpływał na funkcjonowanie dzieci, umieszczonych w placówce ( które najczęściej są lub będą tam latami). częste zmiany dzieci, trudne sytuacje, konflikty z rodzicami, przyjęcia w nocy, poczucie braku stabilizacji dzieci, znacznie większe obciążenie kadry wychowawców, w pow tego typu wychowawcy rzadziej chcą pracować, częściej się zwalniają, będą tam trafiały dzieci z którymi są większe problemy niż z dziećmi które czują się jak w domu, pracują społecznością są odpowiedzialne za wspólny dom.
wskazane jest też większe wsparcie specjalistów - dostępność psychologa również w weekend.
inspektorw
Stażysta
Posty: 115
Od: 22 sie 2017, 9:01
Zajmuję się: inspektorowaniem


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny