pan mieszka w budynku gospodarczym u kuzynki po tym jak opuścił swoja rodzine. Byłam : brud, syf, po środku stoi koza, troche węgla, pełno smieci, szmat, obraz nędzy i rozpaczy. pomieszczenie jest częścia obory - stodoły - nie wiem , widać po resztkach farby na ścianie że kiedys może ktos tam mieszkał. Jakie art do odmowy??? zupełnie nie wiem na co sie powołać??????
Ja mam przypadki, że np dziadkowie czy rodzice przerabiają sobie lub dobudowują pomieszczenia do budynków gospodarczych i te ich lokale normalnie są mieszkalne i funkcjonują jako mieszkalne z godnymi warunkami życia, ale w dokumentach to widnieje jako gospodarczy. CEEBu albo nie ma albo wszystkie piece są w jednej deklaracji, bo oczywiście a posesji stoi jeszcze ten "właściwy" dom i numer jest jeden. Nie wiem co robić, bo ludzie na piętra dostaną a tutaj osobny budynek wyglądający jak dom, ale w papierach funkcjonuje jako gospodarczy i dlatego nie nadany numer. Co Wy robicie w takich sytuacjach?
A wszystkie pojedyncze z adresu już dawno wypłacone sprawdzaliście wg tego klucza tzn czy budynki są formalnie mieszkalne, odebrane itd? każdy jak leci żądaliście takich potwierdzeń? Jeśli nie to teraz tych traktujcie tak samo.
No nie, ale te budynki miały numer domu chociaż, a tutaj na działce stoi dom i coś przerobione na mieszkalne i ewidentnie widać, zresztą pani się przyznaje że to jest przerobione. Więc nie mam jak uzasadnić w decyzji, że to jest mieszkalny.
A który art. w ustawie o d.w. mówi ze musi byc mieszkalny a na wszystkie inne odmawiamy?
Podobno tu: Należy wskazać, że zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o dodatku świadczenia przysługuje osobie w gospodarstwie domowym zdefiniowanym w ust. 2 z użyciem określenia „zamieszkiwanie i gospodarowanie”. Wobec tego należy stwierdzić, że dodatek nie może być przyznany wnioskodawcy deklarującemu prowadzenie gospodarstwa w budynku niemieszkalnym, gospodarczym (np. altanka działkowa, garaż), ponieważ w oczywisty sposób w takiej sytuacji nie jest spełniony warunek zamieszkiwania. Warto również zaznaczyć, że nie można przyznać dodatku wnioskodawcy zamieszkującemu w budynku lub lokalu, który: w deklaracji złożonej do CEEB został wskazany jako niemieszkalny (deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw została złożona na formularzu B – budynki i lokale niemieszkalne) bądź nie posiada adresu.”
Śmieci są płacone pod jednym adresem, deklarację złożył właściciel na wszystkich mieszkańców danego adresu. A jego matka mieszka pod tym samym adresem tylko w mieszkaniu przerobionym z budynku gosp.