Nadgodziny za szkolenie w sobote - Kadry

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
Przejście z asystenta rodziny na prac.soc. limit do 2000 z zfśś ubezpieczenie członka komisji przeciwalkoholowej Wypowiedzenie umowy o pracę zgłoszenie osoby przez płatnika Zatrudnienie obywatela Ukrainy

Napisano: 19 paź 2015, 11:37

Czy jeżeli pracown8ik był na szkoleniu w sobotę czy nalezą się nadgodziny i jak ewidencjonować czas parcy w sobotę za szkolenie
ewa15


Napisano: 19 paź 2015, 12:53

ja bardziej skłaniałabym się -jeśli już -do udzielenia dnia wolnego w zamian za szkolenia w sobotę (w okresie rozliczeniowym)

wiem natomiast, że są różne szkoły w tym zakresie

nie ma wątpliwości co do szkoleń BHP, te zawsze muszą wchodzić do czasu pracy,
natomiast co do pozostałych funkcjonują różne opinie

Jedni uważają, że jeśli pracownik w czasie szkolenia nie pozostaje w dyspozycji pracodawcy w miejscu wykonywanie pracy to nic dodatkowo mu nie przysługuje (istotne żeby zachować min 35h tyg.odpoczynek).

Drudzy zaś uważają, że należy kwalifikować szkolenia - jeśli mają charakter ogólny i są dobrowolne - nie muszą być zaliczane do czasu pracy. (np. zdobytą wiedzę można wykorzystać w innej pracy)

Natomiast jeśli mają charakter specjalistyczny i można wykorzystać zdobytą wiedzą w danej pracy w danym zakładzie- ze względów słuszności mogłyby być zaliczone do czasu pracy. Nie ma jednak jednoznacznego przepisu, który nakładałby na pracodawcę taki obowiązek.Ważne jednak żeby zostały zachowane min okresy odpoczynku, tj. 11h i 35h.
monia2015

Napisano: 19 paź 2015, 13:50

Jeżeli pracodawca dał skierowanie to zlecił prace w sobote wiec wolne albo kasa
yohho


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x