nienależnie pobrane zasiłki rodzinne

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 10 kwie 2012, 23:53

Na jaki dzień liczę odsetki od nienależnie pobranych świadczeń jeżeli wydaje decyzje w formie spłaty jednorazowej ( na dzień wystawienia decyzji ?czy na dzień spłaty ?
Babka musi oddać zasiłki rodzinne za cały 2008 r. Sprawa się ciągła ponad rok czasu bo ROPS ustalał cz była koordynacja i okazało się że pobierała w 2 miejscach .
I jak obliczyć te odsetki ????????????????
Każdy miesiąc muszę obliczyć osobno ?
i tak :
- styczeń 2008 data wypłaty 31.01.2008
-luty 2008 data wypłaty 28.02.2008
- marzec 2008 31.03.2008
- kwiecień 2008 28.04.2008
-maj 2008 29.05.2008
-czerwiec 2008 26.06.2008
-lipiec 2008 28.07.2008
-sierpień 2008 29.08.2008
Cały ten okres wypłacano po 96,00 zł na miesiąc na dwójkę dzieci

- wrzesień 2008 30.09.2008
- październik 2008 30.10.2008
- listopad 2008 28.11.2008
- grudzień 2008 31.12.2008
Przez ten okres wypłacano co misiąc po 112,00 zł na dwójkę dzieci
Niech mi ktoś pomorze nie wiem jak się za to zabrać ??????????
~lalunia


Napisano: 11 kwie 2012, 9:45

ale jak jest koordynacja to o nienależnie pobranych świadczeniach \"decyduje\" ROPS a nie organ właściwy
odsetki liczysz do dnia spłaty
~madzia

Napisano: 11 kwie 2012, 9:52

więc tak zadecydowali i my musimy zrobic decyzję i odzyskać nienależnie pobrane
~lala

Napisano: 11 kwie 2012, 9:56

więc tak zadecydowali - tak to znaczy jak?
nowa
Starszy referent
Posty: 727
Od: 10 lis 2006, 12:31
Zajmuję się:
Lokalizacja: Św, Polska

Napisano: 11 kwie 2012, 10:21

żeby oddali za te okresy które podałam wyżej
~lala

Napisano: 11 kwie 2012, 10:25

to skoro ROPS wydał decyzję o NPŚ - bo tak rozumiem twoją ostatnią wypowiedź - to co ty chcesz jeszcze pisać? jaką decyzję?
nowa
Starszy referent
Posty: 727
Od: 10 lis 2006, 12:31
Zajmuję się:
Lokalizacja: Św, Polska

Napisano: 11 kwie 2012, 10:40

ROPS przyznał i odmówił świadczeń w 2 decyzjach za dane okresy i żeby to sprawdzić i okazało się że było pobierane w dwóch miejscach .
I teraz muszą oddać
~lala

Napisano: 11 kwie 2012, 10:47

no muszą oddać ale to ROPS musi wydać decyzję o nienależnie pobranych świadczeniach nie ty nie jesteś już organem właściwym spójrz do art. 23a ust. 9
nowa
Starszy referent
Posty: 727
Od: 10 lis 2006, 12:31
Zajmuję się:
Lokalizacja: Św, Polska

Napisano: 11 kwie 2012, 10:47

niech mi ktos wytłumaczy jak wyliczyć te odsetki ?
~lala

Napisano: 11 kwie 2012, 10:48

zrozum nie ty wydajesz decyzję o nienależnie pobranych świadczeniach kobieto. jak jest koordynacja to marszałek jest organem do tego właściwym
nowa
Starszy referent
Posty: 727
Od: 10 lis 2006, 12:31
Zajmuję się:
Lokalizacja: Św, Polska


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny