W załączniku nr 4 sr (dochody nieopodatkowane) petent musi wpisać różnicę ulgi na dzieci między kwotą przysługującego podatnikowi odliczenia a kwotą odliczoną w zeznaniu podatkowym. To znaczy że jeżeli zabrakło mu podatku to sobie "dołożył" ze składek społecznych i zdrowotnych, a te "dołożenie" to liczymy jako dochód nieopodatkowany. Czyli jeżeli rozliczał się za 2014 rok i wypełniał PIT UZ, a kase otrzymał fizycznie w 2015 roku to bierzemy tą różnice.Igor1234 pisze:O co chodzi z odliczaniem ulgi na dzieci? czego żądacie na potwierdzenie?
Wg mnie to różnica między poz 18 a poz. 17 w PIT UZ i tą róznicę powinni wpisać na zał. nr 4nowaFA pisze:W załączniku nr 4 sr (dochody nieopodatkowane) petent musi wpisać różnicę ulgi na dzieci między kwotą przysługującego podatnikowi odliczenia a kwotą odliczoną w zeznaniu podatkowym. To znaczy że jeżeli zabrakło mu podatku to sobie "dołożył" ze składek społecznych i zdrowotnych, a te "dołożenie" to liczymy jako dochód nieopodatkowany. Czyli jeżeli rozliczał się za 2014 rok i wypełniał PIT UZ, a kase otrzymał fizycznie w 2015 roku to bierzemy tą różnice.Igor1234 pisze:O co chodzi z odliczaniem ulgi na dzieci? czego żądacie na potwierdzenie?
To powinno być wyłapane z empatii jako dochód dzieci, w moim powiecie jak w 2015 r. były składane wnioski na sr to US wydawał dwa zaświadczenia dla petentów: jedno np z pit 37 a drugie z pit UZ (jeżeli takowy był składany). Z empatii (chociaż wg mnie powinno) wyjść to u mnie jest 0, chociaz wiem że mieli UZ.
a ta róznica nie powinna być wyższa aniżeli kwota z poz. 14 PIT UZnowaFA pisze:Wg mnie to różnica między poz 18 a poz. 17 w PIT UZ i tą róznicę powinni wpisać na zał. nr 4nowaFA pisze:W załączniku nr 4 sr (dochody nieopodatkowane) petent musi wpisać różnicę ulgi na dzieci między kwotą przysługującego podatnikowi odliczenia a kwotą odliczoną w zeznaniu podatkowym. To znaczy że jeżeli zabrakło mu podatku to sobie "dołożył" ze składek społecznych i zdrowotnych, a te "dołożenie" to liczymy jako dochód nieopodatkowany. Czyli jeżeli rozliczał się za 2014 rok i wypełniał PIT UZ, a kase otrzymał fizycznie w 2015 roku to bierzemy tą różnice.Igor1234 pisze:O co chodzi z odliczaniem ulgi na dzieci? czego żądacie na potwierdzenie?
To powinno być wyłapane z empatii jako dochód dzieci, w moim powiecie jak w 2015 r. były składane wnioski na sr to US wydawał dwa zaświadczenia dla petentów: jedno np z pit 37 a drugie z pit UZ (jeżeli takowy był składany). Z empatii (chociaż wg mnie powinno) wyjść to u mnie jest 0, chociaz wiem że mieli UZ.