o co chodzi z tą koordynacją, nigdy nie miałam takiej sytuac
-
- Stażysta
- Posty: 55
- Rejestracja: 20 lis 2017, 20:15
- Zajmuję się: ŚW
- Kontakt:
o co chodzi z tą koordynacją, nigdy nie miałam takiej sytuac
Osoba złożyła wniosek w sierpniu, ma przyznane świadczenie do końca okresu zasiłkowego, teraz maż przyszedł i zgłosił, że podjął prace za granicą, czy wstrzymuje wypłatę i składa nowy wniosek który wysyłam, czy jak ro załatwić, nie wiem jak to jest z ta koordynacją.Po co są te wstrzymywanki, skoro organ właściwy i tak wypłaca te świadczenia nawet jeśli jest koordynacja?
- Edysia185
- Starszy referent
- Posty: 843
- Rejestracja: 18 kwie 2017, 7:33
- Zajmuję się: SR
- Lokalizacja: woj. Lubelskie
- Kontakt:
Re: o co chodzi z tą koordynacją, nigdy nie miałam takiej sy
Pan pisze oświadczenie, że od wtedy i wtedy przebywa w takim i takim kraju pod takim i takim adresem. Robisz ksero umowy jego, piszesz piso przewodni pakujesz do koperty i wysyłasz do urzędu wojewódzkiego. Jeżeli Pan bierze 500+ na pierwsze dziecko to bezpiecznniej wstrzymać na to dziecko, ale tylko jeśli na oświadczeniu będziesz to miała. Ogólnie ustawa nie mówi o żadnym wstrzymywaniu. Jednak tak prawdę mówiąc jak wstrzymasz to masz mniej roboty niż gdyby wyszły nienależnie pobrane potem. Jak wyślesz pismo to czekasz na odpowiedź z UW. Jeśli odpiszą, że zachodzi koordynacja to uchylasz decyzją na czas gdy zachodzi koordynacja, czekasz aż się uprawomocni, robisz ksero wszystkich dokumentów i ponownie wysyłasz, bo to oni muszą teraz wydać decyzję.
- de Charette
- Administrator
- Posty: 20670
- Rejestracja: 07 maja 2014, 7:21
- Zajmuję się:
- Kontakt:
Re: o co chodzi z tą koordynacją, nigdy nie miałam takiej sy
płacisz dalej, wysyłasz tylko akta do Wojewody z zapytaniem o koordynacje.
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
- kb
- VIP
- Posty: 7453
- Rejestracja: 02 lut 2007, 15:50
- Zajmuję się:
- Lokalizacja: najładniejsza:), Polska
- Kontakt:
Re: o co chodzi z tą koordynacją, nigdy nie miałam takiej sy
no nie, zawsze to jednak nie wyplacaNinka12 pisze:Osoba złożyła wniosek w sierpniu, ma przyznane świadczenie do końca okresu zasiłkowego, teraz maż przyszedł i zgłosił, że podjął prace za granicą, czy wstrzymuje wypłatę i składa nowy wniosek który wysyłam, czy jak ro załatwić, nie wiem jak to jest z ta koordynacją.Po co są te wstrzymywanki, skoro organ właściwy i tak wypłaca te świadczenia nawet jeśli jest koordynacja?

-
- Referent
- Posty: 315
- Rejestracja: 05 kwie 2016, 18:53
- Zajmuję się: ŚW/FA
- Kontakt:
Re: o co chodzi z tą koordynacją, nigdy nie miałam takiej sy
Wysyłasz ponieważ nie jesteś organem właściwym do wydania decyzji, w Twoim przypadku decyzja już jest wydana więc najpierw wysyłasz zapytanie czy zachodzi koordynacja bo Pan X zgłosił że w okresie od x do x przebywa na terenie x. Nasz ROPS miał tez ankietę którą wypełniał wnioskodawca i to trzeba było do zapytania dołączyć oraz inne dokumenty np. umowy o pracę itp. Po otrzymaniu odpowiedzi z ROPS uchylasz swoją decyzję na okres w którym zachodzi koordynacja i to wraz z harmonogramem wypłat wysyłasz do ROPS.
Co do wypłat to Pan M twierdzi, że można wypłatę wstrzymać na wniosek strony i my tak właśnie robimy żeby w razie czego nie było nienależnych.
Od stycznia wysyłamy nie do ROPS tylko do Wojewody, u nas do 15 stycznia mamy wstrzymac się z wysyłką dokumentacji.
Co do wypłat to Pan M twierdzi, że można wypłatę wstrzymać na wniosek strony i my tak właśnie robimy żeby w razie czego nie było nienależnych.
Od stycznia wysyłamy nie do ROPS tylko do Wojewody, u nas do 15 stycznia mamy wstrzymac się z wysyłką dokumentacji.
Nie popełnia błędu tylko ten, kto nic nie robi.
Oprócz o co chodzi z tą koordynacją, nigdy nie miałam takiej sytuac - Świadczenie Wychowawcze (500+) przeczytaj również:
Sprawozdanie - liczba dec. NP - SIGNITY
nienaleznie pobrane za stary okres zasiłkowy
Uchylenie czy wygaśniecie - śmierć dziecka.
decyzja po odwołaniu do SKO, co ujmować?
Czy działa Wam Empatia ? Weryfikacja ZUS ?
Skład rodziny a alimenty MASŁO MAŚLANE!
spór między mężem i żoną - końca nie widać!!
sprawozdanie kwartalne świadczenie wychowawcze 500+
pan domownik od listopada ha na własność
Powrót ojca z zagranicy na stałe do Polski
Na ile miesięcy podzielić dochód?
zbiory centralne- do kiedy puścic Iv kwartał
Cuda panie, cuda... contra legem w czystej postaci
żle przyznane swiadczenia wychowawcze
problem z pozyskaniem informacji z ZUS
podsawa prawna od stycznia 2018- ze zmianami?